Ładniej! Jak wycisnąć więcej z darmowych programów graficznych
08 czerwca 2016

- Zastanawiasz się czasem, dlaczego jedne grafiki są ładniejsze od innych? 
- Robisz samodzielnie grafiki w Canvie, ale zamiast efektu „WOW!” wychodzi Ci przeciętny obrazek, który niczym się nie wyróżnia?
- Chcesz uatrakcyjnić wygląd Twojego bloga i fanpage’a? 

13406906_853563204748623_4896195442311339253_n

W imieniu Dawid Palen Design Studio i moim własnym, zapraszam Cię na dwudniowe warsztaty projektowe dla freelancerów, małych biznesów, blogerów i NGO, podczas których:
- wspólnie przeanalizujemy Twoje dotychczasowe grafiki
- dowiesz się, skąd się bierze piękno w projektach graficznych
- nauczysz się, jak w pełni wykorzystać możliwości Canvy i wycisnąć z niej jeszcze więcej
- poznasz bezpłatny program Inkscape, który znakomicie uzupełnia pracę z Canvą
- dowiesz się, gdzie znaleźć darmowe dobrej jakości zasoby: fonty, zdjęcia, ikony, kolory i grafiki

Po warsztatach:

1. Będziesz potrafiła/potrafił tworzyć grafiki, które wyróżnią się estetyką i będą przyciągać wzrok potencjalnych klientów 
2. Będziesz wiedziała/wiedział, jak dobierać kolory i fonty, tak aby nie „gryzły się” ze sobą
3. Będziesz mieć pewność, że Twoje grafiki przekazują najważniejsze informacje w klarowny i zrozumiały sposób 
4. Będziesz odważniej korzystać z możliwości Canvy
5. Będziesz wiedzieć, jakich błędów nie popełniać 
6. A dodatkowo – być może odkryjesz w sobie pasję do projektowania graficznego i zrobisz pierwszy krok do nauczenia się nowego zawodu?

Dlaczego warto przyjść na nasz warsztat? Co zyskasz?

1. Teorię: najważniejsze informacje o tym, co i dlaczego postrzegamy jako „ładne” oraz podstawowe zasady projektowania graficznego
2. Praktykę: przekuwanie wiedzy teoretycznej w praktykę, czyli jak tworzyć jeszcze ładniejsze grafiki korzystając z Canvy i Inkscape’a
3. Konsultacje: rozmowa i ocena (ale bez wystawiania ocen!) prac pod kątem graficznym (z punktu widzenia projektanta) i komunikacyjnym (z punktu widzenia PR-owca, a konkretnie – Pani od PR

Przed warsztatem:

Przed warsztatami otrzymasz od nas krótki formularz, w którym poprosimy Cię o opisanie Twojego biznesu lub projektu, załączenie kilku przykładowych grafik, które stworzyłaś/stworzyłeś, a także opisanie dotychczasowego doświadczenia z programem Canva. Poprosimy Cię także o linki do stron, bloga lub profilu na Facebooku, które prowadzisz. Dzięki temu będziemy mogli przygotować się do konsultacji i jeszcze lepiej dopasować program oraz tempo warsztatów do Waszych potrzeb.

Po warsztacie:

Dostaniesz komplet materiałów zawierających zbiór najważniejszych informacji poruszanych w trakcie kursu. Znajdziesz tam rówież linki do specjalnie wyselekcjonowanych, dobrej jakości zasobów znajdujących się w internecie, z których będziesz mógł korzystać za darmo w swoich projektach, nie naruszając przy tym praw autorskich.

Szczegółowy program znajdziesz poniżej.

Termin: 18-19 czerwca (sobota – niedziela), w godz. 10-17 (łącznie 14 godzin, z przerwami na lunch)

Liczba uczestników: 10-12 osób

Cena: 390 zł z VAT (płatność z góry, przelewem na konto)

Miejsce: Wytwórnia, ul.Ślusarska 9 (dojście od ul.Przemysłowej), Kraków

W trakcie warsztatów przewidujemy przerwę na lunch (niestety, nie jest wliczony w cenę). W pobliżu znajdują się m.in. BALOgród Kulinarny,Coffeece

Wymagania: Nie musisz posiadać doświadczenia w pracy z aplikacją Canva ani innym programem graficznym. Na warsztaty przynieś komputer z możliwością podłączenia do internetu i zainstaluj program Inkscape (instrukcje prześlemy Ci w mailu). Powinnaś / Powinieneś także potrafić swobodnie poruszać się i korzystać z używanego przez Ciebie systemu operacyjnego (Windows, Mac OS lub Linux).

Kto prowadzi warsztat?

Dawid Paleń: Cześć, jestem projektantem graficznym, ilustratorem, konsultantem w zakresie brandingu i nowych mediów. Sztuki projektowania uczyłem się w Danii, w Aarhus Tech, na kierunku Multimedia Design and Communication. Mam ponad ośmioletnie doświadczenie warsztatowe oraz mnóstwo udanych projektów za sobą. W produktach interaktywnych najbardziej interesuje mnie projektowanie interakcji i pozytywnych doświadczeń użytkownika. W druku zwracam uwagę na detale typograficzne. Kerning, a raczej jego brak, potrafi wpędzić mnie w depresję ;) – o tym, czym jest kerning opowiem Ci na warsztatach! W mojej pracy poszukuję oraz próbuję wyważyć trzy elementy: prostotę, piękno oraz komunikację. W dodatku bardzo lubię o tym uczyć – wykładałem na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku Digital Design oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera. Przeprowadziłem ponad 200 godzin szkoleń, a 100% moich studentów poleciłoby mój kurs znajomemu (wyniki ankiet). Teraz zapraszam Cię na mój warsztat! 

Justyna Kozioł: Cześć, jestem PR-owcem z 10-letnim doświadczeniem. Doświadczenie zdobywałam pracując na etatach dla lokalnych firm i agencji PR, w której obsługiwałam m.in. skandynawską korporację. Znużenie i wypalenie zawodowe przekułam w nowy projekt i w 2013 roku wymyśliłam dla siebie markę „Pani od PR”, która początkowo była tylko dodatkiem do stałej pracy, a obecnie jest moim źródłem utrzymania. Zaprosiłam Dawida do poprowadzenia tego warsztatu, bo wiem z doświadczenia, jak ważny dla skutecznej komunikacji i promocji jest dobry projekt graficzny! Program warsztatu został ułożony przez Dawida i to on poprowadzi większą jego część. Ja natomiast będę do Waszej dyspozycji podczas drugiego dnia, kiedy razem będziemy konsultować Wasze prace. „Ładniej!” jest pierwszym warsztatem w ramach mojego nowego cyklu: „i Przyjaciele”. Będą to (na razie nieregularne) spotkania, warsztaty i inne wydarzenia, do których będę zapraszać różne ciekawe osoby i organizacje. 

Jak się zapisać? Zasady uczestnictwa:

1. Jeśli zdecydowałaś / zdecydowałeś się na udział w warsztacie, wyślij maila na adres: hello@justynakoziol.com, z tematem „Warsztaty projektowe – Kraków”. Odeślemy Ci maila z wszystkimi niezbędnymi informacjami.
2. Aby wziąć udział w warsztacie, prosimy o przelew 390 zł na konto: Justyna Kozioł Magenta PR, mBank: 91 1140 2004 0000 3502 7271 9024, z dopiskiem: Warsztaty projektowe – Kraków. Oczywiście, otrzymasz od nas fakturę VAT.
3. W przypadku rezygnacji do 3 dni przed warsztatem, zwracamy pieniądze przelewem na konto. W przypadku późniejszej rezygnacji, w związku z ponoszonymi przez nas kosztami logistycznymi, niestety nie będziemy mogli zwrócić wpłaconej kwoty, ale zastanowimy się, jak rozwiązać ewentualną sytuację (np. udział w tym samym warsztacie w innym terminie).

PROGRAM WARSZTATÓW

DZIEŃ PIERWSZY, czyli teoretycznie

Część pierwsza, czyli projektowanie graficzne

1. Kompozycja, czyli skąd bierze się piękno
2. Kolor, czyli szczypta fizyki, szczypta psychologii
3. Czcionka, czyli czy fontami można strzelać z procy?
4. Rodzaje obrazów, gdzie znaleźć darmowe inspirujące obrazy
5. Papier, czyli druk ma się dobrze
6. Moda, czyli dlaczego trendy są ważne?
7. Współpraca z grafikiem, czyli za co płacimy projektantowi?
8. Rodzaje plików oraz przestrzenie barwne, czyli po co nam to wszystko?

Część druga, czyli programy graficzne

Canva, czyli na dobry początek
1. Rozpoczęcie pracy z programem
2. Projektowanie w programie Canva
3. Udostępnianie prac
4. Podsumowanie, czyli jesteśmy gotowi przejść na wyższy poziom

Inkscape, czyli jeśli Canva nie wystarcza
1. Rozpoczęcie pracy z programem
2. Nawigacja po dokumencie
3. Rysowanie podstawowych kształtów (kwadrat, koło, wielokąt)
4. Przekształcanie kształtów (przesuwanie, skalowanie, zniekształcanie, oraz obracanie)
5. Praca z wypełnieniem i obrysem (gradienty, kolory)
6. Praca z tekstem
7. Drukowanie oraz eksportowanie prac
8. Podsumowanie

DZIEŃ DRUGI, czyli praktycznie

Projektowanie oraz konsultacje prac. W drugim dniu warsztatów będziemy praktycznie wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas pierwszego dnia. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie zaprojektowanie materiałów promujących business/projekt, nad którym obecnie pracuje. My w trakcie będziemy na bieżąco konsultować Wasze prace – Justyna od strony spójności waszego komunikatu z przesłaniem marki, a Dawid samego projektu graficznego, czyli kompozycji, zastosowanych fontów, kolorów oraz obrazów. Pomożemy Wam oczywiście także z oprogramowaniem, gdybyście napotkali jakieś przeszkody. Na koniec wspólnie omówimy Wasze prace. Każdy przedstawi wybrany projekt oraz opowie pozostałym uczestnikom czym się kierował podczas projektu. Wspólnie zastanowimy się nad tym co wyszło dobrze, a co ewentualnie można by zrobić lepiej. Na koniec podsumujemy warsztaty.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące warsztatów to chętnie na nie odpowiemy. Możesz zadać pytanie w komentarzu pod wydarzeniem lub do nas zadzwonić.

Dawid: 796 405 505
Justyna: 609 332 229

15219971_1207539969285062_2023886460244988749_n

Santa Cloud #1 w Krakowie

15134712_1732427060414757_57628534028046263_n

A.I. meetup #3

15241858_1050601225038707_6055258872630472178_n

TechKlub Kraków – Technologie przyszłości