Mecz żużlowy Polska – Rosja
14 czerwca 2016

Mecz żużlowych reprezentacji Polski i Rosji, który odbędzie się 2 lipca na stadionie przy ul. Odmogile 1b w Nowej Hucie, był tematem wczorajszej konferencji prasowej w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Wszystkim fanom tego sportu przypominamy, że ruszyła już sprzedaż biletów na ten najważniejszy test Żużlowej Reprezentacji Polski przed Drużynowym Pucharem Świata.

4

– Rozpoczynamy nowy rozdział w sportowym Krakowie, czyli żużel. Na razie mówiliśmy o nim w aspekcie drużyny klubowej, teraz będziemy mogli gościć reprezentację Polski. Myślę, że będzie to bardzo dobra współpraca i również dalszy rozwój żużla w naszym mieście. Drużyna Speedway Wandy Instal Kraków obecnie rozgrywa swoje mecze w pierwszej lidze, mam nadzieję, że tak jak założyliśmy z Prezesem Pawłem Sadzikowskim, najpóźniej w 2018 roku na nowym stadionie –  dostosowanym do wymogów najwyższej klasy rozgrywek – będziemy już te mecze mogli rozgrywać w ekstralidze. W tej chwili trwają prace modernizacyjne na stadionie i zgodnie z obietnicą złożoną przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego, w 2018 roku ten stadion będzie ukończony. W Krakowie żużel ma dużą tradycję. Od 2009 roku organizowaliśmy też Międzynarodowe Turnieje o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w których startowali najlepsi żużlowcy na świecie – tacy jak Tomasz Gollob, Jason Crump czy Greg Hancock – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor ZIS.

– Chciałbym bardzo podziękować włodarzom Miasta Krakowa oraz Prezesowi Pawłowi Sadzikowskiemu, dzięki nim to wydarzenie będzie miało tutaj miejsce. Bardzo cieszą nas plany rozbudowy stadionu i wierzymy, że dzisiaj rozpoczynamy długofalową współpracę zarówno z Reprezentacją Polski, jak i z Krakowem. Przed nami pierwszy sprawdzian, już 2 lipca i mamy nadzieję, że uda się wszystko zorganizować na najwyższym poziomie. Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na ten najważniejszy test Żużlowej Reprezentacji Polski przed Drużynowym Pucharem Świata, także możemy zagwarantować, że wszystkie oczy całej żużlowej Polski będą koncentrować się na Krakowie – mówił Karol Lejman, Prezes firmy One Sport – partnera Żużlowej Reprezentacji Polski.

W konferencji wziął udział także Piotr Szymański, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego. – Bardzo się cieszę, że możemy zorganizować mecz Polskiej Reprezentacji z Rosją właśnie w Krakowie. Z tą reprezentacją walczyliśmy ostatnio 3 lata temu w Ostrowie przy pełnych trybunach, jestem pewien, że tak samo będzie za miesiąc w Krakowie. Jest to sprawdzian przed Drużynowym Pucharem Świata, który odbędzie się w Anglii i Danii. To również jeden z trzech tegorocznych meczów Reprezentacji Polski w naszym kraju. Zaczynamy w Krakowie – duże miasto, duże zainteresowanie. Wydaje mi się, że to najbardziej odpowiednie miejsce.

Szczegóły na temat wydarzenia przedstawił Jan Konikiewicz, Wiceprezes firmy One Sport. – Zaprosiliśmy do tego sparingu reprezentację Rosji. Nasz rywal pojedzie w składzie: Artiom Łaguta, Grigorij Łaguta, Wiktor Kułakow, Andriej Kudriaszow, Emil Sajfutdinow, Renat Gafurow. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport. Zawody chcemy zadedykować Witalijowi Biełousowowi, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację kontuzjowanego zawodnika.

Obecny na konferencji trener kadry narodowej Marek Cieślak ogłosił natomiast skład reprezentacji Polski na mecz Polska – Rosja w Krakowie. Powołania otrzymali: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej.

Na co dzień na stadionie przy ul. Odmogile 1b rolę gospodarzy pełni drużyna Speedway Wandy Instal Kraków, w konferencji uczestniczył też prezes klubu Paweł Sadzikowski. – Chciałbym podziękować Gminie Miejskiej Kraków i Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz firmie One Sport, która nam zaufała. Rozmowy na temat tej imprezy trwały bardzo krótko, szybko doszliśmy do porozumienia i stwierdziliśmy, że Kraków jest idealnym miejscem do tego typu imprezy. Dziękuję także Polskiemu Związkowi Motorowemu, który nas wspiera od kilku lat i widzi w nas potencjał. Cieszy to, że tak duży żużel wkracza w końcu do Krakowa.

Bilety na spotkanie Polska – Rosja można nabywać na stronie internetowej www.ebilet.ploraz w sieci salonów Empik w całej Polsce.

Źródło: krakow.pl

13260076_1122814871092894_8305829801944807861_n

Mistrzostwa Świata SuperEnduro – Kraków 2016

14915690_1232873103441052_3676542791662302124_n (1)

Mistrzostwa Świata FIM Super-Enduro

13439241_1062065793873536_1848739097525401632_n (1)

Final Six Ligi Światowej Faza Grupowa