KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Ciałopozytywna marka bieliźniarska wprowadza niecodzienną rozmiarówkę

Brytyjska marka bieliźniarka nosząca wdzięczną nazwę Neon Moon wprowadziła właśnie zupełnie nowe oznaczenia rozmiarów dla swoich produktów. Firma od zawsze hoduje zasadzie „body positive”: zasadzie akceptacji kobiecego ciała takim, jakie ono jest, a nie jakim chce je widzieć przemysł modowy. Marka nie godzi się na uprzedmiotowienie i utowarowienie kobiecego ciała, na seksizm i wyzysk, nie używa photoshopa, nie upiększa tego, co i tak z natury piękne. Słowem: krytyce poddane są tu wszystkie chwyty przemysłu modowego, w zczególności zaś segmentu bieliźniarskiego.

„Każde ciało to dobre ciało. Nie retuszujemy cellulitu, wałeczków ani owłosienia, bo nie akceptujemy pojęcia <<wada>>” – podkreślają rzecznicy marki – „Kobieta jest seksowna, jeśli zdecyduje, że taka chce być. Ale nie musi robić nic, by to udowadniać”.

Tego typu deklaracje nie są jednak w dzisiejszych czasach niczym dziwnym – ba!, bardzo często zakrawają o chwyt marketingowy. Neon Moon idzie jednak nieco dalej i proponuje nową „rozmiarówkę”. Firma zrezygnowała bowiem z tradycyjnych rozmiarów, które zmuszają kobiety do ciągłego porównywania się i  postrzegania siebie przez pryzmat określeń takich, jak „za małe”, „za duże”, „zbyt płaskie”, ‚zbyt krągłe”, i ewentualnie „w sam raz”. Nowe rozmiary w Neon Moon to:  „śliczny” odpowiadający standardowemu 34-36, 38-40 – „wspaniały”, 42-44 – „piękny”, 46-48 – „fantastyczny”, i „oszałamiający” odpowiadający 50-52. W ten sposób kobiety mogą przyzwyczajać się do nowych życzliwszych względem siebie standardów; podziwiać się niezależnie od rozmiaru, czy typu sylwetki. Neon Moon zachęca również swoje klientki do tego, by przysłały swoje selfie w bieliźnie, następnie chętnie publikują je na swoim instagramowym koncie, aby docenić, ośmielić i przede wszystkim, pokazać, że każda jest wystarczająco piekna, by zostać modelką bieliźniarskiej marki. 

Źródło: wysokieobcasy.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE