KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Grażyna Torbicka i Dawid Podsiadło drwią z rządu i ministrów w WOŚPowym Koncercie Życzeń

W sobotę na instagramowym profilu Dawida Podsiadło pojawiło się wideo stylizowane na telewizyjny Koncert Życzeń, który w latach 70tych, 80tych, a nawet 90tych, kiedy nadawała go TVP, cieszył się dużą popularnością. Studio, aranżacja, jakość nagrania i stylizacje — wszystko żywcem wyciągnięte z tamtych lat.

Wszystko poza treścią, ta bowiem składa się z prześmiewczej wyliczanki ubranej w formę życzeń składanych ministrom. W życzeniach odczytywanych przez Grażynę Torbicką i Dawida Podsiadło padają imiona, aluzje i nawiązania do sytuacji, które w ostatnich klatach były na ustach wszystkich polaków. 

Czego tu nie ma… Choć nie padają żadne nazwiska, z łatwością rozszyfrujemy nawiązania do sławnych już 70 mln Sasina utopionych w pakietach do wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjny, Premiera Morawieckiego i Polskiego Ładu, Przemysława Czarnka, Adama Niedzielskiego. 

Od Billa Gatesa otrzymują życzenia nastawione antyszczepionkowo Edyta Górniak, Violetta Kołakowską i szefowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” Justyna Socha, które wielokrotnie kwestionowały bezpieczeństwo szczepień przeciw covid-19, a nawet samą autentyczność epidemii. W podobnym tonie utrzymane są życzenia od Jasona Derulo — największej bodaj gwiazdy „Sylwestra Marzeń” — dla Jacka Kurskiego: „Panu Jackowi w kolejną rocznicę powołania życzenia szampańskiej zabawy. I niech sylwester trwa cały rok. Życzenia przesłał do nas pan Jason” – recytuje Grażyna Torbicka.

Danielowi „z Pcimia” Obajtkowi, prezesowi Orlenu, życzy się, aby „nie zabrakło mu paliwa do dalszej jakże trudnej pracy”. 

Zresztą zobaczcie to sami… 

Źródło: instagram/ Dawid Podsiadło

Zwycięzcy aukcji w tak oryginalny sposób promowanej przez Grażynę Torbicką i Dawida Podsiadło „będą mogli przekazać życzenia, dedykacje, które zostaną odczytane ze sceny podczas koncertu piosenkarza Dawida Podsiadło, oraz opublikowane w jego tak zwanych mediach społecznościowych. 

W opisie filmiku na instagramowym profilu Dawida Podsiadło czytam:  „Czy kiedyś ktoś składał Wam życzenia podczas koncertu na stadionie przy kilkudziesięciu tysiącach świadków? Teraz to możliwe, bo ja mogę to dla Was zrobić. A wszystko po to by wspierać WOŚP – przypomniał Podsiadło – Przede wszystkim chciałem złożyć bardzo szczere życzenia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Robię to już dwudziesty-któryś raz, przez parę pierwszych lat życia skupiałem się głównie na gospodarce i systemach ogrzewania na moim osiedlu, ale odkąd mój mózg zaczął myśleć o innych ludziach (a nie skupiał się wyłącznie na przetrwaniu) to wspieram i raduję się gdy nadchodzi moment finału. Zwłaszcza gdy taka ładna okrągła rocznica, którą sam niebawem będę świętował. 30 LAT WOŚP pomaga nam zdrowieć. Pięknie – dodał na koniec piosenkarz. 

Źródło: opracowanie własne

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE