KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Wieczór z przebojami Arethy Franklin w Piwnicy pod Baranami

Kochani! Zapraszamy gorąco na Mikołajkowy Wieczór z przebojami królowej soulu, ARETHY FRANKLIN! 
Koncert odbędzie się 6. grudnia 2016 r. o godz. 20.00 w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, Rynek Główny 27.

Na scenie pojawią się:
Monika Urlik – wokal
Konrad Skowroński – gitara
Dominik Rosłon – klawisze 
Marcin Pendowski – bas
Grzegorz Grzyb – perkusja
_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._
Aretha Louise Franklin (ur. 25 marca 1942 w Memphis) – afroamerykańska piosenkarka, obdarzona mianem „Królowej Soulu” (The Queen of Soul).
Swym głębokim, ciepłym głosem i zdolnością interpretacji rozsławiła soul. W 1987 została wprowadzona do „Rock and Roll Hall of Fame”, jej piosenka „Respect” jest na piątym miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”, a w zestawieniu 100 najlepszych wokalistów wszech czasów sporządzonym przez „Rolling Stone” zajęła I miejsce.

Mając zaledwie 14 lat, zaczęła nagrywać piosenki w profesjonalnym studiu. W wieku 19 lat podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią CBS. Rozgłos przyniosły jej piosenki jazzowe z elementami popu: „Operation Heartbreak”, „Won’t Be Long”, „Rock-A-Bye Your Baby With A Dixie Melody”, „Runnin’ Out Of Fools”.

Sława przyszła w 1967 – Arethę Franklin zaczęto nazywać „Królową Soulu”. Za singiel „Respect” Franklin otrzymała pierwsze dwie nagrody Grammy. W całej karierze otrzymała ich w sumie 18.
Aretha Franklin była matka chrzestną Whitney Houston. Wywarła ogromny wpływ na wokalistkę, kształtując jej manierę i sposób śpiewania.
_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._
Monika Urlik w 2005 roku została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. Następnie wsparła wokalnie płytę Tedego „Esende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.
W 2011 z dużym powodzeniem brała udział w programie „The Voice of Poland”, w którym dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie ”Bitwa na głosy”.
9 maja 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka artystki zatytułowanego „Nie wie nikt”. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory „Nie wie nikt” oraz „Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu „Prawo Agaty”.
_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._
wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)
Bilety dostępne od 16 października 2016 w barze Piwnicy pod Baranami (czynnym codziennie od 11:00 do Ostatniego Gościa) przy Rynku Głownym 27 w Krakowie.
rezerwacje: piwnicapodbaranami@gmail.com
Rezerwacje należy wykupić najpóźniej 3 grudnia 2016.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *