KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

InPost z kolejnym ekologicznym rozwiązaniem

Nie tak dawno chwaliliśmy InPost za projekt stacji ładujących przez paczkomatach i elektryfikującą się flotę samochodów firmy kurierskiej. InPost jednak nie próżnuje i proponuje kolejne ekologiczne rozwiązanie. Nowy pomysł to zwrotne opakowania na przesyłki. Po wyciągnięciu paczki z paczkomatu zwracamy samo opakowanie, które zostanie wykorzystane ponownie. 

Rozwiązanie zdaje się być odpowiedzią na generowanie ogromnej ilości odpadów z jednorazowych opakowań, kiedy korzystamy z internetowej formy zakupów i przesyłkę odbieramy w paczkomacie, od kuriera lub na poczcie. InPost szacuje, że tylko w 2020 roku wysłano w Polsce 640 mln paczek, z każdym rokiem jest ich więcej – tendencję nasila dodatkowo pandemia covid-19, przez którą znaczna część handlu przerosła się właśnie do internetu. 

Nowe rozwiązanie firmy, która stoi za fenomenem paczkomatów, polegać będzie na możliwości zamówienia przesyłki w nowym opakowaniu wielokrotnego użytku. Po odebraniu paczki zostawiamy opakowanie w paczkomacie lub zwracamy do rąk kuriera, wówczas wróci ono do sklepu i będzie można wykorzystać je ponownie po „od-skanowaniu” specjalnego kodu, co umożliwi ponowne aktywne użycie ich w paczkomatach. Opakowania będą dodatkowo składały się w prosty sposób, aby zaoszczędzić miejsce w transporcie. To wlanie szeroka dostępność paczkomatów ma sprawić, że taki system – do niedawna niemożliwy do wdrożenia – może faktycznie z powodzeniem działać. 

Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden — logistyka musi być nowoczesna, wydajna i jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań w e-commerce. Opakowania są dostosowane rozmiarem do wysyłanego produktu, aby nie przewozić powietrza. Jako lider rynku wierzymy, że dostępność Paczkomatów InPostu i łatwość ich obsługi umożliwi wprowadzenie prawdziwie efektywnego systemu obrotu opakowaniami zwrotnymi — tłumaczy Brzoska w komunikacie firmy.

Jeśli jedno opakowanie wytrzyma, jak wylicza firma, nawet 10-krotne wysyłanie produktów, wówczas 10-krotnie zmniejszy się popyt na inne opakowania, a to z kolei znacznie zmniejszy ilość generowanych odpadów. InPost chwali się, że to pierwsza taka usługa w Polsce, a nawet w Europie. 

Źródło: inpost.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE