KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Już w grudniu na polskich drogach pojawią się zupełnie nowe znaki. Dowiedz się jakie, co oznaczają i kogo powinny interesować

Już w grudniu tego roku na polskich drogach pojawią się nowe znaki i choć większość z nas nie odczuje z tego powodu znaczącej różnicy – być może umkną wręcz one uwadze szerszego grona uczestników ruchu drogowego – aktualizacja powinny zainteresować i pomóc zwłaszcza kierowcom aut elektrycznych. 

W internetowym Systemie Aktów Prawnych może znaleźć dwa nowe rozporządzenia dotyczące zmian oznakowania na polskich drogach: 

– Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 października 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach,

-Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 12 października 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Zasadnicze zmiany dotyczą znaków drogowych informujących o punktach ładowania samochodów elektrycznych, będą więc pomocne dla użytkowników, coraz częściej widywanych na polskich drogach „elektryków”. Na tego typu znakach drogowych zobaczymy więc symbol dystrybutora energii elektrycznej z napisem „EV” – kiedy tylko będziemy zbliżać się do punktu ładowania pojazdów elektrycznych. 

Wśród znaków informacyjnych pojawią się trzy nowości:

  • znak D-23b „stacja paliwowa z punktem ładowania pojazdów elektrycznych”, 
  • znak D-23c „punkt ładowania pojazdów elektrycznych”, 
  • znak D-34b „zbiorcza tablica informacyjna” (z układem znaków jednorzędowych i dwurzędowych). 

Funkcjonujące już dzisiaj na naszych drogach podobne znaki (F-14a-c), których tło jest niebieskie, będą stosowane na autostradach.

Żródło: Auto Świat

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *