KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

„Komunityczni demonstranci atakują ukraińkich uchodźców w Paryżu” (video)

Od wczoraj w sieci krąży video, na którym widać komunityczną demontrację, a w jej centrum ukraińskich uchodźców. Być może nie doszło tu do rzeczywistego ataku, jak sugeruje tytuł, sama sytuacja jednak zdaje się być dosyć osobliwa.

W komentarzach pod jednym z wpisów na Twitterze, który poinformował o zdarzeniu i udostępnił film, czytamy sprostowanie: „Opis jest fałszywy. Odbyła się demonstracja kilkudziesięciu komunistów przeciwko poparciu dla Ukrainy. Kilkoro Ukraińców zdecydowało się jednak na konfrontację”, na co ktoś inny odpowiedział retorycznie: „A więc ten gość pokojowo popychał ich i uderzał komunistyczną flagą?”.

Źródło: Twitter/ Visegrad 24

W komentarzach nie zabrakło również wzmianek o Banderowcach i ukraińskich nacjonalistach, w kontekście świętowania sowieckiego zwycięstwa nad Nazistowskimi Niemcami, w bitwie o Stalingrad.

Źródło: Twitter/ Visegrad 24

W każdym razie, ukazany w tym krótkim filmie obraz obywateli Ukrainy przypominających francuskim komunistom wymachujących czerwonymi flagami z sierpem i młotem, o tym, żę „Stalin był terrorystą”, zdaje się być jednym z wielu kuriozów naszych czasów.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE