KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Kontrowersje, pretensje, zarzuty: żaden hejt nie przekreśli sukcesu Maty, najpopularniejszego artysty w Polsce

Koniec roku, czas podsumowań. A w tych rządzi definitywnie Mata – autor kontrowersyjnych piosenek, takich jak „Patointeligencja” czy „Patoreakcja”, od niedawna również twarz McDonalds. Młody raper zupełnie zdominował wszystkie kategorie tegorocznego zestawienia. 

Według statystyk Spotify Mata jest nie tylko najpopularniejszym artystą w Polsce, ale również autorem najczęściej odtwarzanego przeboju „Kiss cam” i najpopularniejszego albumu „Młody Matczak”. 

Trzecie miejsce najczęściej odtwarzanych utworów zajmuje również kawałek Maty: „Patoreakcja”, w ramach którego raper, korzystając z licentia poetica, rozliczył się z krytykami; dostało się między innymi TVP, Jackowi Kurskiemu czy Jarosławowi Jakimowiczowi. Między dwa numery Maty wskoczył Sobel z utworem „Fiołkowe Pole”. Top zamykają Sanach z Vito Bambino utworem „Ale jazz” i Kizo – „Disney”

Mata pojawia się również dwukrotnie w zestawieniu płyt. Dwa lata od premiery, a „100 dni do matury” cieszy się niesłabnącą popularnością, zamykając przy tym pierwszą piątkę. Pomiędzy albumami Maty, w rankingu znalazła się również Sanach, z albumem „Irenka”, Sobel – „Pułapka Na Motyle” i OIO (Oki, Young Igi, Otsochodzi), z albumem „OIO”. 

Nie może dziwić więc fakt, iż Matę bardzo szybko pod swoje skrzydła wzięła jedna z wiodących hip-hopowych wytwórni w kraju (SB Maffija), że jako pierwszy polak trafił na sławną listę Billboard (Global Excl. U.S.), że stał się twarzą McDonalds, i że w jego karierze podziw przeplata się z hejtem tworząc mieszankę wybuchową, co jednak zdaje się przekładać wprost proporcjonalnie na medialne zainteresowanie fenomenem młodziutkiego wrocławskiego rapera, który w niecałe 3 lata osiągnął wszystko – a nawet więcej. 

Źródło: Noizz.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE