KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Kupili działkę w Metaversie za prawie 2,5 miliona dolarów w kryptowalucie

Decentraland to internetowa przestrzeń, środowisko nazywane również Metaversem, w ramach którego użytkownicy jako awatary spotykają się z innymi użytkownikami, kupują ziemię, spacerują, odwiedzają budynki — taki Minecraft na poważnie!

Odkąd ludzie z powodu pandemii spędzają coraz więcej czasu w sieci, środowiska takie jak Decentraland w zastraszającym tępie zyskują na popularności. Kiedy dodatkowo Facebook zmienił nazwę na Metą, a Marc Zukerberg zapowiedział nową świetlaną przyszłość w światach wirtualnych, zainteresowanie tego typu przestrzenią wzrosło jeszcze bardziej, co odzwierciedla dynamicznie zmieniająca się sytuacja na giełdzie, gdzie coraz więcej osób inwestuje właśnie w rozwój produktów wirtualnej rzeczywistości. 

Decentraland jest scepcyficznym rodzajem metaversu, w którym, w celu sprzedaży i zakupu gruntów i innych przedmiotów wykorzystuje się niezbywalne tokeny, zwane inaczej NFT. Zwolennicy kryptowalut handlują tam między innymi ziemię, używając kryptowaluty Decentraland, nazwanej MANA. 

Spółka Tokens.com, zwana Metaverse Group, kupiła niedawno skrawek nieruchomości za 618 000 MANA, co w tamtym czasie oznaczało równowartość około 2 500 000 dolarów. Wg. Decentralandu był to najdroższy zakup wirtualnej nieruchomości na platformie. Atrakcyjność „ziemi” związana jest z jej lokalizacją; działka znajduje się bowiem w obszarze tak zwanej „Fashion Street”, która w przyszłości ma być wykorzystywana jako miejsce cyfrowych wydarzeń ze świata mody i sprzedaży wirtualnej odzieży dla awatarów. 

Jak stwierdził Andrew Kiguel, dyrektor generalny Tokens.com, „aktywa będą uzupełnieniem nieruchomości już posiadanych przez Metaverse Group”.

W czerwcu jedna z działek Decentralandu została sprzedana za 1 295 000 MANA, wartych wówczas 913 228 dolarów. Nabywcy zbudowali na niej wirtualne centrum handlowe sprzedające cyfrową odzież. Według Coinbase, MANA odnotowała wzrost o około 400%, kiedy Facebook zmienił nazwę na Meta. 

Źródło: opracowanie własne

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE