KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Latające taksówki w Korei Południowej już w 2025 roku

Południowokoreański gigant telekomunikacyjny SK Telecom planuje uruchomić usługę latającej taksówki w 2025 roku i spodziewa się, że w przyszłości będzie generować „znaczące” przychody, powiedział jeden z dyrektorów wyższego szczebla.

W zeszłym roku SK Telecom i amerykańska firma Joby Aviation podpisały porozumienie w celu opracowania taksówek powietrznych na rynek Korei Południowej. Joby Aviation jest producentem tzw. elektrycznych pojazdów pionowego startu i lądowania. Te elektryczne pojazdy latające są postrzegane przez zwolenników jako sposób na transport ludzi po gęsto zaludnionych miastach i omijanie korków.

Rząd Korei Południowej dąży do komercjalizacji taksówek powietrznych do 2025 roku.

SK Telecom i Joby Aviation chcą skorzystać z rządowego wsparcia. Ha Min-yong, dyrektor ds. rozwoju SK Telecom, powiedział w niedzielnym wywiadzie dla CNBC, że usługa taksówek powietrznych firmy zostanie udostępniona komercyjnie „gdzieś w połowie 2025 r.”, zanim rozszerzy się na inne obszary.

„Tak więc do 2025 r., jeśli będziemy w stanie udowodnić, że jakość usług jest akceptowalna i bezpieczna dla ogółu społeczeństwa, następnie rząd ma pozwolić operatorowi rozszerzyć obszar usługi, na transport specjalistyczny i spedycyjny, turystykę, jak również usługi związane z medycyną” – powiedział Ha na imprezie Mobile World Congress w Barcelonie w Hiszpanii.

SK Telecom chce rozszerzyć swoją działalność poza bycie tradycyjnym operatorem komórkowym i skupia się na nowych obszarach, takich jak sztuczna inteligencja i latające taksówki. Taksówki będą wymagały połączenia z sieciami 5G nowej generacji, aby działać i latać autonomicznie. W tym miejscu wkracza obszar specjalizacji i kompetencji SK Telecom.

Chociaż ta forma transportu jest na wczesnym etapie, firma konsultingowa Roland Berger przewiduje, że do 2050 roku na całym świecie będzie używanych prawie 160 000 bezpilotowych dronów elektrycznych. Będą one generować roczne przychody w wysokości prawie 90 miliardów dolarów, mówi firma.

SK Telecom chce kawałek tortu, a Ha powiedział, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, taksówki powietrzne mogą być dużym źródłem przychodów dla firmy, „ale nie od razu”.

„Tak więc przez następne co najmniej pięć [do] siedmiu lat musimy upewnić się, że usługi, które zamierzamy zaoferować społeczeństwu i społeczności, są wystarczająco bezpieczne” – powiedział Ha – „Kiedy zostanie bardzo dobrze zaakceptowany przez społeczność i społeczeństwo, wierzymy, że wygeneruje znaczną kwotę przychodów”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE