KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Milioner radzi rodzicom, aby przestali udzielać młodym ludziom „okropnych porad życiowych” – oto 5 nagorszych!

„Trwa sezon kończenia studiów, co oznacza, że wielu rodziców będzie przestrzegać świętego rytuału przejścia: udzielania swoim dzieciom okropnych rad życiowych.

Mama i tata chcą dobrze. Ale rocznik kończące szkołę w 2023 wejdzie na rynek pracy w jednym z najgorszych okresów niepewności od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Przetrwałem podobne kryzysy, od dorastania w biedzie, przez porzucenie szkoły średniej, opiekę nad moją niepełnosprawną matką, po utrzymanie dwóch miejsc pracy podczas zdobywania stopni naukowych i prawniczych.

Podczas moich prób i mojej podróży do zostania milionerem, autorem bestsellerów, dyrektorem generalnym i inwestorem, jedynym kluczem do sukcesu było nie grać bezpiecznie.

Oto najgorsze i najbardziej przestarzałe rady, które młodzi ludzie powinni zignorować:

 1. „Potrzebujesz planu awaryjnego”.
  Badanie Wharton wykazało, że samo myślenie o planie awaryjnym może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo realizacji planu A, a także motywację do zrealizowania swoich pierwotnych przedsięwzięć.

Jest tylko kilka rzeczy, które możesz zepsuć w wieku 20 lat, a których nie możesz naprawić w wieku 30 lat. Jedynym sposobem, abyś miał szansę zostać następną Taylor Swift, jest wiara, że nią będziesz, i nie martwienie się, co się stanie, jeśli ci się nie uda.

Zaufaj swoim zdolnościom i sprawczości, aby dowiedzieć się, co się stanie, jeśli plan A nie zadziała.

 1. „Skróć czas spędzany przed ekranem”.
  Ekrany to przyszłość pracy. Granie w gry wideo przez 10 godzin bez przerwy może nie pomóc, ale możesz nauczyć się wszelkiego rodzaju lukratywnych nowych umiejętności online.

Jeśli chcesz rozpocząć dodatkową działalność, napisać biznesplan, uruchomić stronę internetową lub wprowadzić na rynek produkt lub usługę, dostępne są odpowiednie zasoby, często po niskich kosztach lub całkiem darmowe.

 1. „Nie przejmuj się drobiazgami”.
  Choć jest to częściowo nieprawda, mimo wszystko paraliżujący lęk powinien zostać wyeliminowany z twoich rozmyślań; oczywiście nie każdy lęk jest problematyczny. W rzeczywistości badania pokazują, że przedsiębiorcy odnoszący największe sukcesy wykorzystują niepokój i sprawiają, że działa on na ich korzyść.

Utrzymuj tak zwany stan „optymalnego niepokoju”: równowagę między wystarczającą ilością niepokoju, aby katalizować koncentrację i poprawiać wydajność, ale nie na tyle, aby hamować realizację planów.

 1. „Idź do pracy w dużej, stabilnej firmie”.
  Rozpoczęcie kariery w gigantach takich jak Facebook, Google, Lyft, Netflix i Disney było kiedyś mądrą radą. Ale nawet firmy, które kiedyś obiecywały 30-letnią karierę, teraz stoją w obliczu masowych zwolnień.

Zamiast podążać za wielką nazwą, zmierzaj ku właściwej dla siebie roli. Upewnij się, że Twoje zainteresowania i umiejętności odpowiadają stanowisku, na którym chcesz pracować, nawet jeśli jest to mały start-up lub firma średniej wielkości.

Jeszcze lepiej, wykorzystaj swoje umiejętności i pasję do założenia firmy. Może to zabrzmieć szalenie, ale po tygodniu intensywnego skupienia możesz użyć sztucznej inteligencji do uruchomienia firmy zarabiającej 10 000 dolarów miesięcznie. Wtedy nie będziesz musiał martwić się o zwolnienia.

 1. „Kup dom i ustatkuj się”.
  Na koniec najważniejsza rada, którą powinien znać każdy młody człowiek: króluje gotówka.

Oszczędzaj gotówkę i zachowaj jak najwięcej płynności. Jeśli oznacza to wynajem lub mieszkanie w domu, to w porządku. Rynek mieszkaniowy czeka duża korekta, która może zająć lata.

A w środowisku o wysokiej inflacji oszczędzanie gotówki jest ważniejsze niż zaciąganie długów. Zadłużenie z tytułu kart kredytowych wśród osób w wieku od 18 do 25 lat jest również najwyższe w porównaniu z innymi grupami demograficznymi, więc bądź bardziej ostrożny przy nadmiernych wydatkach.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE