KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Największe amerykańskie firmy twierdzą, że przestępczość w handlu detalicznym to już epidemia – jak duży jest to problem?

Najwięksi amerykańscy detaliści twierdzą, że przestępczość zorganizowana w handlu detalicznym stała się problemem wartym wiele miliardów dolarów, ale skuteczność ich strategii rozwiązania tego problemu i ogólna ważność danych zostały zakwestionowane.

W ciągu ostatnich kilku lat firmy takie jak Home Depot, Lowe’s, Walmart, Best Buy, Walgreens i CVS alarmują o zorganizowanych bandach złodziei, które plądrują ich sklepy i odsprzedają towary na internetowych targowiskach. Firmy inwestują pieniądze na strategie zapobiegania kradzieży, takie jak plastikowe obudowy, wykrywacze metalu, monitory wykrywające ruch i kamery zasilane sztuczną inteligencją, i ostrzegają, że jeśli problem się nie poprawi, konsumenci mogą w końcu zapłacić cenę.

„Kradzież jest problemem. Jest wyższa niż kiedykolwiek w przeszłości” – powiedział w grudniu CNBC dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon. „Jeśli nie zostanie to skorygowane z czasem, ceny będą wyższe i / lub sklepy zostaną zamknięte”.

Problem nie jest jednak tak jednoznaczny, jak przedstawiają to sprzedawcy detaliczni i grupy branżowe.

Badania przeprowadzone przez National Retail Federation pokazują, że detaliści poieśli straty w wysokości 94,5 mld USD w 2021 r., w porównaniu z 90,8 mld USD w 2020 r., ale dane są w dużej mierze jakościowe i nie można ich zweryfikować, ponieważ zostały zebrane od anonimowej grupy sprzedawców detalicznych.

Ponadto 94,5 miliarda dolarów strat odnosi się do ogólnych strat, co oznacza różnicę między zapasami, które firma rejestruje w swoim bilansie, a tym, co faktycznie może sprzedać. Ta różnica dotyczy przedmiotów, które zostały skradzione w sklepach, ale obejmuje również zapasy, które zostały uszkodzone, zagubione lub skradzione przez pracowników.

Dane NRF pokazują, że zewnętrzna przestępczość detaliczna odpowiada za zaledwie 37% tych strat, czyli około 35 miliardów dolarów.

Przynajmniej jeden duży detalista przyznał ostatnio, że problem mógł być wyolbrzymiony. „Być może za dużo płakaliśmy w zeszłym roku”, powiedział James Kehoe, dyrektor finansowy Walgreens, podczas rozmowy telefonicznej z inwestorem w styczniu, kiedy zapytano go o straty. „Jesteśmy ustabilizowani”, dodał, mówiąc, że firma jest „całkiem zadowolona z tego, gdzie jest”.

Mimo to organy ścigania i sprzedawcy detaliczni twierdzą, że zorganizowana przestępczość detaliczna pozostaje problemem i twierdzą, że stoją za swoimi danymi. „Mogę wam powiedzieć, że w naszym świecie, sprzedawców detalicznych przestępczość rośnie. Widzimy to codziennie w naszych sklepach” – powiedział CNBC Scott Glenn, wiceprezes Home Depot ds. ochrony aktywów. „Nasze wewnętrzne informacje pokazują, że jest to tendencja wzrastająca z roku na rok i rośnie w tempie dwucyfrowym”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE