KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Nowy kolekcjonerski model F1 z LEGO Technic

Znana wszystkim i lubiana firma LEGO, która coraz częściej zdaje się skłaniać ku starzym, a nawet dorosłym już entuzjastom duńskich klocków, prezentuje nowy zestaw z serii Technic. Nowy zestaw to model bolidu McLaren Formula 1 z sezonu 2022. Lada chwila trafić ma na sklepowe półki. 

Zestawy z serii Technic obejmują wyjątkowo zaawansowane modele. Są to zazwyczaj najbardziej skomplikowane zestawy produkowane przez LEGO —  zarówno pod względem wizualnym, z uwagi na zawartość elementów mechanicznych i z powodu stopnia trudności złożenia. Otrzymujemy tu coś więcej niż statyczny model (w przypadku modeli samochodów są to ruchome osie, koła, skrzynie biegów itp.). Niektóre zestawy współpracują z aplikacja CONTROL+, dzięki czemu można połączyć się z elementami silnikowymi. W katalogu znajdziemy modele opracowane zwłaszcza z myślą o dorosłych i do takich właśnie modeli należy McLaren Formula 1. 

Zestaw ten jest repliką aktualnego modelu samochodu wyścigowego opracowanego z zespołem McLaren Racing — można więc spodziewać się dopracowania aż po najdrobniejsze detale. Co więcej, prace nad realnym bolidem i modelem prowadzone były w tym samym czasie. Elementy prawdziwego bolidu, które odnajdziemy w opisywanym modeli LEGO Technic, to między innymi: silnik cylindrowy V6 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy, zawieszenie, mechanizm różnicowy, malowanie czy naklejki sponsorów. 

Model ma imponujący rozmiar: aż 65 cm długości, 27 cm szerokości i około 13 cm wysokości. Składa się z 1432 elementów. Oznaczony jest numerem 42141. Koszt zestawu w Polsce wyniesie 799,99 zł. Do sklepów ma trafić już 1 marca. 

Zestaw z pewnością zapewni wiele godzin zabawy, zarówno podczas składania, jak i rozpracowywania i cieszenia się wszystkimi technicznymi dodatkami już po złożeniu. LEGO zaznacza jednak, że jest to model dla osób powyżej 18 roku życia i zaleca, aby młodsi fani klocków składali go razem z dorosłymi. 

Źródło: antyweb.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE