KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Popularny raper Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków 

Znany raper Mata, o którym pisaliśmy już w kontekście Fryderyków i rekordów odtworzeń piosenek na platformach strimingowych, został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Do zdarzenia doszło wczoraj, przed północą, w Warszawie. Najprawdopodobniej dzisiaj Michał M. usłyszy zarzuty. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podczas patrolowania jednej z ulic Górnego Mokotowa. Na widok radiowozu zaczęli zachowywać się nerwowo, następnie zaś szukali drogi ucieczki. Po zatrzymaniu i wylegitymowania, sami wyjęli z kieszeni woreczki z suszem. Była to najprawdopodobniej marihuana. 

— Okazało się, że to dwaj mieszkańcy stolicy w wieku 21 i 24 lata. W trakcie legitymowania sami wyjęli z kieszeni torebki z zapięciem strunowym z brunatno-zielonym suszem — relacjonowała w rozmowie z Onetem mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II na Mokotowie — Starszy z nich miał 0,5 grama, młodszy (Mata — red.) nieco ponad gram. Obaj zostali zatrzymani. Nie stawiali oporu. Nie chcieli odpowiadać na żadne pytania, nie mówili, skąd mają narkotyki. Obaj zostali przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań, gdzie spędzili noc. Dzisiaj będę przesłuchiwani i usłyszą zarzuty. 

Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnej izby, gdzie spędzili noc. Najprawdopodobniej odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Jak podaje Onet, obydwaj mężczyźni będą przesłuchiwani wyłącznie przez policjantów, bez udziału prokuratury, w związku z niewielką ilością zabezpieczonych narkotyków. 

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″. Paragraf 3. tej samej ustawy mówi natomiast, że „w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Źródło: Onet/ rmf.fm

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE