KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Prawdziwa rewolucja: pierwszy lek na COVID-19

Zapewne wielu z naszych czytelników ucieszy fakt, iż lek na COVID-19 o nazwie Molnupiravir, opracowany przez firmę Merck, został właśnie oficjalnie zatwierdzony w Wielkiej Brytanii, po serii wymaganych testów klinicznych.  

Molnupiravir przeznaczony ma być zwłaszcza dla osób, które oprócz pozytywnego wyniki testu na COVID-19, znajdują się w tak zwanej „grupie ryzyka”; mają co najmniej jeden czynnik ryzyka rozwoju poważnych chorób, taki jak otyłość, wiek powyżej 60 lat, cukrzyca lub choroba serca. 

Lek ma być przepisany i przyjęty tak szybko, jak to możliwe po uzyskaniu pozytywnego testu – najlepiej w ciągu pierwszych pięciu dni po uzyskaniu wyniku – zażywany ma być dwa razy na dobę. Działanie Molnupiraviru zapobiega bowiem mamnażaniu się wirusa, a co za tym idzie, zmniejsza nasilanie się choroby, a zwłaszcza niebezpiecznych objawów. 

— Dzisiaj jest historyczny dzień dla naszego kraju, ponieważ Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził lek przeciwwirusowy na COVID-19, który można wziąć w domu — powiedział brytyjski minister zdrowia Sajid Javid. 

Źródło: bbc.com

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE