KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Reakcja matki Michelle Yeoh na historycznego Oscara za „Wszystko wszędzie naraz”.

Mama Michelle Yeoh nie mogła być obecna w Dolby Theatre w niedzielę, aby zobaczyć, jak jej córka zdobywa Oscara, ale kamery i tak nakręciły jej reakcje na historyczną chwilę – na żywo w Malezji.

W filmie opublikowanym na TikToku Hype Malaysia mama zdobywczyni Oscara, Janet Yeoh, siedziała w pokoju pełnym ludzi, ściskając ręce w oczekiwaniu, gdy prezenterka Jessica Chastain otworzy kopertę. Kiedy Chastain ogłosiła, że Michelle Yeoh zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Wszystko wszędzie naraz”, wybuchła symfonia wiwatów, gdy Janet Yeoh objęła rodzinę i przyjaciół i otarła łzy radości.

Reakcja była szczególnie wzruszająca, biorąc pod uwagę, że gwiazda przeszła do historii dzięki zwycięstwu, stając się pierwszą kobietą pochodzenia azjatyckiego, która zdobyła tę nagrodę, a następnie poświęciła ten moment swojej mamie. „Ona ma 84 lata; zabieram tę statuetkę do niej, do domu. Ogląda nas teraz w Malezji z moją rodziną i przyjaciółmi” – powiedziała Michelle Yeoh, przesyłając buziaka do kamery podczas przemówienia akceptacyjnego.

Oda gwiazdy do jej matki wydawała się jak najbardziej na miejscu, biorąc pod uwagę, że film święcił największe zwycięstwo wieczoru, a większość zwycięzców, których role zostały uhonorowane, wspominała znaczenie, jakie matki odegrały w ich życiu.

„Wszystko wszędzie naraz” to film o znaczeniu rodziny i dynamice relacji rodzinnych, zwłaszcza między matką a córką (Stephanie Hsu). Produkcja zdobyła w niedzielę siedem Oscarów, w tym za najlepszy film.

Ke Huy Quan, który zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie „Wszystko wszędzie naraz”, również podziękował swojej mamie za poświęcenie. Opowiadał o spędzeniu roku w obozie dla uchodźców jako dziecko i znalezieniu się jako dorosły na największej scenie Hollywood.

„Mówią, że takie historie zdarzają się tylko w filmach. Nie mogę uwierzyć, że to mi się przytrafia” – powiedział Quan, ogarnięty emocjami.

Kiedy w niedzielę projektantka kostiumów Ruth E. Carter została pierwszą kolorową kobietą, która zdobyła dwie nagrody Akademii, w swoim przemówieniu ujawniła, że jej matka niedawno zmarła w wieku 101 lat. Carter powiedziała, że jej praca nad filmem „Czarna pantera: Wakanda na zawsze” przygotowała ją na tę chwilę i zadedykował nagrodę swojej zmarłej mamie.

Kiedy Michelle Yeoh ściskała swojego Oscara w sali prasowej po zdobyciu nagrody, być może podsumowała ten wieczór, mówiąc: „Ten film pomógł otworzyć serca między rodzinami – czy to mężami i żonami, córkami i matkami, córkami i ojcami. Ale po prostu rodziną”.

„Nigdy się nie poddajemy” – powiedziała.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE