KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Shein ma zamiar wrócić do Indii w wielkim stylu

Shein planuje wielki powrót do Indii, prawie trzy lata po tym, jak został wyrzucony z kraju.

Gigant fast-fashion współpracuje aktualnie z oddziałem detalicznym Mukesh Ambani’s Reliance Industries, jak potwierdził rzecznik Shein w piątek. Powiązanie z najbogatszym człowiekiem w najbardziej zaludnionym kraju na świecie ma miejsce po tym, jak Shein został zakazany przez rząd Indii w 2020 r. w ramach szeroko zakrojonej rozprawy z chińskimi firmami.

W piątek ujawniono szczegóły. Ale w ostatnich dniach Wall Street Journal i Financial Times poinformowały, że obie firmy zawarły umowę licencyjną, która została następnie zatwierdzona przez rząd, co pozwoliło Sheinowi wznowić swoją obecność w Indiach.

Według FT, która powołuje się na niezidentyfikowane źródła, partnerstwo zapewni Sheinowi udział w zyskach z przyszłej sprzedaży za pośrednictwem Reliance, podczas gdy imperium Ambani pomoże Sheinowi zwiększyć produkcję w Indiach na rynki eksportowe.

„Możemy potwierdzić partnerstwo Shein z Reliance Retail i nie mamy w tej chwili żadnych dodatkowych komentarzy” – powiedział rzecznik Shein. Reliance i ministerstwo handlu Indii nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz.

Shein, sklep internetowy, który konkuruje z Zarą i H&M (HNNMY), został wyrzucony z Indii w 2020 r., gdy rząd zakazał dziesiątek chińskich aplikacji w następstwie śmiertelnych starć granicznych, w których zginęło co najmniej 20 indyjskich żołnierzy.

W tym czasie Shein miał siedzibę w Chinach. Firma później przeniosła się do Singapuru.

Shein wkradł się z powrotem na rynek indyjski w 2021 roku za pośrednictwem Amazona (AMZN), który obejmował go jako sprzedawcę festiwalu Prime Day. Marka jest nadal notowana na indyjskiej platformie giganta handlu elektronicznego, gdzie dostępny jest niewielki wybór odzieży.

Nowe partnerstwo Sheina z Reliance Retail, które przedstawia się jako największy detalista w kraju, może zmienić reguły gry. W ostatnich latach Reliance agresywnie się rozwinęło, wprowadzając międzynarodowe marki, takie jak 7-Eleven, Burberry, Muji i Pret-A-Manger.

Jedno z centrów handlowych firmy niedawno powitało także nowego czołowego najemcę: firmę Apple (AAPL), która w zeszłym miesiącu otworzyła swoje pierwsze fizyczne sklepy w Indiach.

Dzięki współpracy z Shein, sprzedawcą modnych towarów, który cieszy się popularnością na całym świecie, Reliance będzie w stanie zaspokoić potrzeby młodszych konsumentów po niższych cenach.

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ według Baina wielu klientów robiących zakupy online po raz pierwszy w Indiach to młodzi dorośli z „mniejszych miast”.

„Kupują głównie modę; statystycznie jest to pierwsza wybierana przez nich kategoria online”, stwierdziła firma konsultingowa w raporcie z zeszłego roku.

W międzyczasie Shein może wykorzystać partnerstwo, aby wejść na trzeci co do wielkości rynek e-commerce na świecie, którego wartość oszacowano na 50 miliardów dolarów w 2022 roku. Moda jest ogromną częścią tego, służąc jako jeden z głównych motorów wzrostu, rynku – według Baina.

Shein będzie również mógł dalej dywersyfikować swoje źródła zaopatrzenia, co zostało poddane kontroli amerykańskich prawodawców, którzy zadali pytania, czy firma korzysta z pracy przymusowej w Chinach.

W tym miesiącu ponadpartyjna grupa amerykańskich ustawodawców zwróciła się do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby zażądała od Sheina poświadczenia, że żaden z jej produktów wyprodukowanych w Chinach nie wiąże się z wykorzystaniem pracy przymusowej Ujgurów. Waszyngton zakazał wszelkiego importu z chińskiego regionu Xinjiang w związku z takimi obawami.

Shein powiedział, że nie ma żadnych dostawców w regionie Xinjiang i ma zerową tolerancję dla pracy przymusowej.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE