KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Śmierć i dożywocie za Squid Game – Korea Północna nie przestaje szokować

Głośna niegdyś sprawa amerykańskiego obywatela imieniem Otto Waimbier, który za kradzież propagandowego plakatu w Korei Północnej spędził w areszcie 17 miesięcy, została właśnie oficjalnie przebita. Wszystko za sprawą popularnego serialu Squid Game, wyprodukowanego nomen omen w Korei Południowej.  

Sytuacja jest na tyle poważna, iż można ją przyrównać do położenia, w jakim znajdują się postaci samego serialu: mieszkaniec Korei Północnej został bowiem skazany za na śmierć przez rozstrzelanie za przemycenie netflixowego hitu na teren kraju – jak poinformowało radio Free Asia. Student zaś, który kupił nośnik z zarejestrowanym na nim serialem, posiedzi w więzieniu do końca życia. Na tym nie koniec rewelacji, gdyż kolejnych sześcioro młodych ludzi, za samo obejrzenie serialu zostało skazanych na 5 lat więzienia w ciężkim obozie pracy.

Mało tego: „Rząd traktuje ten incydent bardzo poważnie, twierdząc, że edukacja uczniów była zaniedbywana. Komitet Centralny zdymisjonował dyrektora szkoły, ich sekretarza młodzieży i ich nauczyciela domowego. Zostali oni również wydaleni z partii. Jest pewne, że zostaną wysłani do pracy w kopalniach węgla lub zesłani do wiejskich części kraju, więc inni nauczyciele martwią się, że może to spotkać również ich, jeśli jeden z ich uczniów jest uwikłany w śledztwo” – potwierdziło źródło agencji RFA

Aż tak surowe kary, w przypadku własnych obywateli (przypomnijmy, iż wspomniany na początku Amerykanin Otto Waimbier po spędzeniu 17 miesięcy w północno-koreańskim więzieniu wrócił do kraju w stanie śpiączki i zmarł po zaledwie kilku dniach w szpitalu) może wiązać z wdrażaniem nowo uchwalonej ustawy o „eliminacji reakcyjnej myśli i kultury” w przypadkach dotyczących nieletnich. 

Zródło: businessinsider.com.pl/ ppe.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *