KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Toyota Gazoo przedstawia samochód koncepcyjny inspirowany motosportem, który zadebiutuje w tegorocznym Le Mans

Toyota Gazoo Racing będzie obchodzić 100. rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans w tegorocznym wyścigu zaplanowanym na 10 i 11 czerwca ze specjalną niespodzianką. Oprócz zebrania wszystkich pięciu zwycięskich samochodów wyścigowych Le Mans do rodzinnego zdjęcia, producent samochodów ujawnia detale tajemniczego konceptu, który będzie wyposażony w technologie zaczerpnięte ze sportów motorowych.

Pojedynczy zwiastun ujawnia dolną część przodu. Widzimy dwa zestawy poczwórnych diod LED otaczających dolny wlot, wyraźny rozdzielacz i kanistry. Te cechy sugerują, że ta koncepcja nie jest ewolucją, podobno anulowanego, projektu supersamochodu drogowego. Obecność uchwytu na tablicę rejestracyjną oznacza, że ​​może być oparty na istniejącym lub przyszłym modelu produkcyjnym. Chociaż w tym momencie nie ma dostępnych informacji na ten temat; górna część zderzaka sugeruje, że może to być wzmocniona wersja Toyoty Prius, która może również służyć jako zapowiedź przyszłego wariantu GRMN.

Jedyna część oficjalnego ogłoszenia odnosząca się do nowego samochodu koncepcyjnego potwierdza, że będzie on „wyposażony w technologie pojazdu, które zostały opracowane w wyniku licznych wyzwań związanych z udziałem w sportach motorowych”.

Koncepcja będzie częścią wystawy poświęconej przyszłemu Towarzystwu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w Japonii, która odbędzie się na torze Circuit de la Sarthe podczas weekendu wyścigowego. Prawdopodobnie oznacza to, że będzie wykorzystywał przyjazny dla środowiska układ napędowy, którym może być napędzany wodorem silnik spalinowy Toyoty, chociaż nie powinniśmy wykluczać napędu w pełni elektrycznego lub hybrydowego.

Wystawa odbędzie się we współpracy z Japońską Narodową Organizacją Turystyki (JNTO) i rywalem Mazda Motor Corporation, którą Toyota uznaje za pierwszego japońskiego producenta samochodów, który wygrał Le Mans w 1991 roku.

Jeśli chodzi o wyjątkowe zgromadzenie pięciu zwycięzców Le Mans z emblematem Toyoty, odbyło się ono po raz pierwszy na początku tego tygodnia. Oferta obejmowała TS050 Hybrid z lat 2018, 2019 i 2020 oraz GR010 Hybrid z lat 2021 i 2022. Gazoo Racing zaprezentowało również nowe malowania Toyoty GR010 Hybrid #7 i #8, które będą rywalizować w tym roku, mając nadzieję na powtórzenie sukces ich poprzedników.

Więcej o tajemniczym koncepcie Toyoty dowiemy się za kilka tygodni w Le Mans, mając nadzieję, że będzie to coś więcej niż studium projektowe i inżynieryjne.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE