KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Virgin Galactic planuje pierwszy lot kosmiczny od czasu podróży Richarda Bransona

Virgin Galactic planuje już 25 maja rozpocząć kolejny lot kosmiczny, który jest zarówno pierwszym od prawie dwóch lat od wyniesienia na suborbitę założyciela, Sir Richarda Bransona, jak i ostatnim planowanym krokiem przed rozpoczęciem komercyjnej usługi.

Nazwana Unity 25, misja reprezentuje piąty jak dotąd lot kosmiczny firmy, wystrzelony z Spaceport America w Nowym Meksyku. Jest to lot „ostatecznej oceny”, z sześcioma pracownikami Virgin Galactic na pokładzie na krótką wycieczkę na skraj kosmosu.

Aktualizacja pojawia się po dłuższym niż oczekiwano okresie remontu statku kosmicznego firmy: kilka miesięcy po locie Bransona i po dochodzeniu FAA w sprawie niefortunnego wypadku podczas jego podróży, firma wstrzymała działalność na czas, który miał trwać „osiem do 10 miesięcy”, ale zamiast tego zajął prawie 16 miesięcy.

Akcje Virgin Galactic wzrosły w środę o prawie 7%, zamykając się na poziomie 4,50 USD za sztukę. Firma ogłosiła wyniki pierwszego kwartału na początku tego miesiąca, które ujawniły rosnące straty, ponieważ finansuje rozwój i rozbudowę swojej floty statków kosmicznych.

Wewnętrzni piloci Mike Masucci i CJ Sturckow będą pilotować statek kosmiczny VSS Unity, a Jameel Janjua i Nicola Pecile będą pilotować lotniskowiec VMS Eve. W kabinie pasażerskiej będzie główny instruktor astronautów Beth Moses, a także instruktor astronautów Luke Mays, starszy kierownik techniczny Christopher Huie i starszy kierownik komunikacji wewnętrznej Jamila Gilbert.

Podejście Virgin Galactic do turystyki kosmicznej polega na wzniesieniu się na wysokość około 40 000 stóp, wypuszczeniu statku kosmicznego i odpaleniu silnika, aby wznieść się ponad 80 kilometrów (lub około 262 000 stóp) – wysokość, którą Stany Zjednoczone uznają za granicę kosmosu.

Znany jako suborbitalny, ten rodzaj lotów kosmicznych zapewnia pasażerom kilka minut nieważkości, w przeciwieństwie do znacznie dłuższych, trudniejszych i droższych lotów orbitalnych prowadzonych przez SpaceX Elona Muska. Po locie na własnym statku w 2021 roku Branson powiedział CNBC, że ma nadzieję latać ze SpaceX.

W zależności od wyniku i danych zebranych z Unity 25, firma zamierza odbyć swoją pierwszą komercyjną misję „pod koniec czerwca”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE