KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Walmart zwalnia setki pracowników w placówkach handlu elektronicznego

Walmart zwalnia setki pracowników w obiektach handlu elektronicznego w całym kraju, ponieważ gigant wielkopowierzchniowy i inni detaliści przygotowują się na trudniejszy rok.

Walmart, największy prywatny pracodawca w kraju, zmniejsza liczbę pracowników, ponieważ wielu detalistów planuje mniej więcej stałą lub spadającą sprzedaż. Inflacja i powrót do usług utrudniają sprzedaż towarów, szczególnie po boomie wydatków spowodowanym pandemią COVID-19.

Rywal Walmart w handlu elektronicznym, Amazon, ogłosił w poniedziałek 9 000 zwolnień, po 18 000 zwolnień w styczniu. Amazon również zamknął, anulował i opóźnił otwieranie nowych magazynów, ponieważ część sprzedaży internetowej przeniosła się z powrotem do sklepów. Inny konkurent, Target,
planuje obniżyć łączne koszty do 3 miliardów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, ale dyrektor finansowy Michael Fiddelke powiedział podczas lutowego dnia inwestorów, że firma „nie wycofuje się z inwestycji w nasz zespół i doświadczenie gości”.

Rzecznik Walmart potwierdził, że firma redukuje zatrudnienie w centrach logistycznych. W oświadczeniu firma stwierdziła, że dokonała cięć „aby lepiej przygotować się na przyszłe potrzeby klientów”.

„Ta decyzja nie została podjęta lekko i ściśle współpracujemy z zainteresowanymi współpracownikami, aby pomóc im zrozumieć, jakie opcje kariery mogą być dostępne w innych lokalizacjach Walmart” – czytamy w oświadczeniu.

Firma potwierdziła agencji Reuters, że eliminuje setki miejsc pracy w pięciu centrach logistycznych w Pedricktown w stanie New Jersey; Fort Worth w Teksasie; Chino, Kalifornia; Davenport na Florydzie; i Betlejem w Pensylwanii. Rzecznik firmy powiedział Reuterowi, że zmniejsza liczbę pracowników z powodu redukcji lub eliminacji zmian wieczornych i weekendowych.

Według zawiadomienia złożonego w stanie około 200 pracowników zostanie zwolnionych w zakładzie w południowym New Jersey.

Walmart przewiduje wolniejszy wzrost sprzedaży i niższe zyski w nadchodzącym roku podatkowym. Firma poinformowała w zeszłym miesiącu, że spodziewa się, że sprzedaż w tych samych sklepach dla jej amerykańskiej firmy wzrośnie od 2% do 2,5%, z wyłączeniem paliwa. W porównaniu z 6,6% wzrostem w poprzednim roku podatkowym.

Firma spodziewa się, że skorygowany zysk na akcję wyniesie od 5,90 do 6,05 USD, z wyłączeniem paliwa, w roku podatkowym. To mniej niż skorygowany zysk na akcję w wysokości 6,29 USD za ostatni rok podatkowy.

Sprzedaż internetowa nadal rośnie, choć wolniej niż w szczytowym okresie pandemii. Sprzedaż e-commerce dla amerykańskiej firmy Walmart wzrosła o 12% w ostatnim roku podatkowym, który zakończył się 31 stycznia. Dla porównania, wzrost ten wyniósł 11% w roku podatkowym 2022 i 79% w roku podatkowym 2021.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE