KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Wciąż powraca temat związku brytyjskiej rodziny królewskiej z handlarzami ludźmi

Trwa właśnie proces Ghislaine Maxwell, byłej partnerki Jeffreya Epsteina, oskarżonej o współudział w handlu ludźmi w celach seksualnych. Podczas ostatniej rozprawy sądowej, która miała miejsce w minioną środę, jako jeden z dowodów przedstawiono zdjęcie Maxwell i Epsteina siedzących na werandzie jednej z posiadłości należących do brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Fotografię zabezpieczyło FBI podczas przeszukiwania apartamentu Epsteina w 2019 roku, kiedy to jemu wytoczono sprawę w związku z podobnymi zarzutami, do których należały dodatkowo oskarżenia o molestowanie i liczne nadużycia seksualne. I choć zdjęcie posłużyć ma jako jeden z dowodów świadczących o bliskich powiązaniach Maxwell z Epsteinem, istnieje wiele innych zdjęć członków rodziny królewskiej – w tym królowej Elżbiety – sfotografowanych dokładnie w tym samym miejscu, na tej samej ławce. Wskazuje więc ono na niejasne koneksje brytyjskiej rodziny królewskiej z parą amerykańskich handlarzy ludźmi – podnoszono tę kwestie już w 2019 roku, podniesiono i teraz. Zdjęcie zostało zrobione podczas jednego ze spotkań Epsteina z księciem Andrzejem, synem królowej Elżbiety, w 1999 roku; Daily Mail donosi, iż w tym samym czasie na terenie zamku Balmoral przebywała również sama królowa. Natomiast w roku 2000 para uczestniczyć miała w urodzinach księcia w zamku Windsor. 

Zarówno Maxwell, jak i Epstein mogli pochwalić się znajomością – a nawet zażyłością – z wieloma przedstawicielami świata celebrytów i wpływowych ludzi polityki, takimi jak chociażby rodzina Clintonów, Donald Trump czy Bill Gates; choć większość zaprzecza, jakoby znajomość z parą wykraczała poza wymiar spotkań formalnych, co innego wywnioskować można ze spisu pasażerów w dzienniku lotów prywatnych odrzutowców Epsteina (wiele ze znanych nazwisk niejednokrotnie powtarza się na owych listach). 

Jak narazie, brytyjska rodzina królewska nie odniosła się opublikowanej w związku ze sprawą fotografii. Maxwell oskarżona jest o współudział w przemycie seksualnym czterech nieletnich kobiet w latach 1994-2004, co oznacza, iż proceder trwał w tym samym czasie, kiedy para wizytowała w posiadłościach brytyjskiej rodziny królewskiej. 

Proces Epsteina dotyczył o wiele większej ilości ofiar – w wyniku jego działalności pokrzywdzonych miało być od kilkunastu do kilkuset dziewczyn. W 2019 roku Epstein popełnił samobójstwo w nowojorskim areszcie; do dziś nie wyjaśniono okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *