KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

X-Men ’97 – kontynuacją kultowej kreskówki z lat 90-tych

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Platforma Disney+ i Marvel Studios pracują nad animowanym serialem X-Men ’97, nawiązującym do kultowej produkcji X-Man z lat 90tych, którą polscy widzowie mogą znać z niegdysiejszego kanału Fox Kids (następnie przemianował się on na Jetix, by ostatecznie zmienić się w kanał Disney XD). 

Oryginalny serial zawierał 76 odcinków i opowiadał o tytułowej drużynie w bardzo zaskakujący i dojrzały sposób. W serialu zobaczyć można było imponującą plejadę komiksowych postaci – zarówno tych dobrychm jak i złych – a szczegółowo rozwiniętym wątkom przeplatającym całość przygód tytułowych mutantów nazywanych X-Menami, daleko było do infantylnej rozrywki dla dzieci. Kreskówka jako jedna z pierwszych odniosła ogromny sukces, zarówno pod względem liczby zgromadzonych przed telewizorami widzów, jak i przenoszenia materiału komiksowego na mały ekran. Pomysłem autorów było przedstawienie dorosłych bohaterów, noszących w sobie wiele trudnych doświadczeń i emocji oraz uwikłanych w skomplikowane relacje. Ponoć przez ten oryginalny pomysł twórcy wdali się nawet w konflikt z samym Stanem Lee – na całe szczęście nie odpuścili. 

Dziś producenci nowego animowanego X-Men ’97 wypowiadają się na temat nowego projektu, zdradzając jednocześnie kilka ciekawych informacji dotyczących produkcji. 

Wiadomo już np., że nowy serial będzie kontynuacją serii z lat 90-tych, rozszerzeniem oryginału. Akcja ma się rozpoczynać dokładnie tam, gdzie zakończył się oryginał. Bazą będzie kwestia zniknięcia śmiertelnie rannego Profesora X, który w finale oryginału zostaje zabrany przez cesarzową Lilandrę z Imperiom Shi’ar do odległego zakątka kosmosu, w celu uratowała go przed niechybną śmiercią. 

Eric i Julia Lewald, producenci oryginału, którzy przy nowej serii zostali zatrudnili jako konsultanci, pokreślają, że nowi twórcy pracujący przy serialu darzą pierwowzór wielką miłością i szacunkiem; na Szele z showrunnerem projektu Beau DeMayo.

W kwestii animacji projekt ma nawiązywać do pierwszego serialu, ma zostać jednak unowocześniony, „trochę ładniejszy – żartowali – w końcu wydano a niego pięć razy więcej pieniędzy niż w produkcji z lat 90tych”. Na koniec Eric Lewald stwierdził, że nowa produkcja zadebiutuje najprawdopodobniej w połowie 2023 roku, a 1-szy sezon będzie liczył 10 odcinków.

Źródło: opracowanie własne

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *