KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

YouTube znosi ograniczenia na koncie Trumpa

YouTube należący do Google pozwoli kontu byłego prezydenta Donalda Trumpa na publikowanie nowych filmów od piątku, znosząc ograniczenia wprowadzone po starciach 6 stycznia 2021 r. na Kapitolu USA.

Decyzja oznacza, że konta Trumpa na trzech głównych platformach, na których został zawieszony lub ograniczony, zostały teraz przywrócone, na czas oczekiwanej kampanii przed wyborami w 2024 roku., w których Trump miałby kandydować.

Właściciel Facebooka Meta i Twitter zdecydowały wcześniej o przywróceniu kont Trumpa, po zawieszeniu ich z obawy, że będzie on podżegać do dalszej przemocy.

W 2021 roku Susan Wojcicki, ówczesna dyrektor generalna YouTube, powiedziała, że ograniczenia Trumpa zostaną zniesione, gdy uzna, że ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym zniknie. Konto nie zostało usunięte z witryny, ale zgodnie z ograniczeniami nie mogło przesyłać nowych filmów.

„Dokładnie oceniliśmy utrzymujące się ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym, równoważąc je ze znaczeniem, jakie ma dla nas udostępnienie wyborcom możliwości równego wysłuchania głównych kandydatów krajowych w okresie poprzedzającym wybory” — powiedziała w oświadczeniu wiceprezes YouTube ds. Polityki publicznej Leslie Miller. „Ten kanał będzie nadal podlegał naszym zasadom, tak jak każdy inny kanał w YouTube”.

YouTube owiadczyło, że jego zespoły ds. zaufania i bezpieczeństwa przeanalizowały czynniki, takie jak rządowe ostrzeżenia bezpieczeństwa i brutalna retoryka na różnych platformach, aby określić, kiedy ryzyko rzeczywistej przemocy spadło. Firma zauważyła również, że posty Trumpa na YouTube zwykle różnią się od tych na innych platformach, często obejmując ponowne przesyłanie i udostępnianie.

Od piątku konto Trumpa na YouTube ma ponad 2,6 miliona subskrybentów.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE