KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Zatrzymany znany rajdowiec Leszek K.

Znany rajdowiec Leszek K. został we wtorek zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie – poinformowało radio RMF FM. 

Jak ustalił dziennikarz śledczy radia RMF FM, Leszek K. został zatrzymany w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi. Według ustaleń prokuratury członkowie grupy wykorzystywali luki w unijnym prawie, kupując za granicą samochody klasy premium, których wartość w wyniku działań grupy, po wwiezieniu do kraju była obniżana o podatek VAT i akcyzę. Radio poinformowało, że w tym celu zakładano fałszywe podmioty gospodarcze, które następnie wystawiały puste faktury VAT.  Grupa miała działać w latach 2015-2016 zwłaszcza w Krakowie i Warszawie, a także innych miejscowościach w Polsce. Zatrzymanym postawiono zarzuty udziały w grupie przestępczej trudniącej się przestępstwami o charakterze karno-skarbowym i praniem brudnych pieniędzy. Za zarzucone czyny grozi im do 15 lat pozbawienia wolności; wobec całej szóstki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. 

Już w 2017 roku znany detektyw Krzysztof Rutkowski twierdził, iż istnieją dowody na przestępczą działalność rajdowca Leszka K. Z doniesień przekazanych mu przez informatora wynikać miało, że Leszek K. działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która kupowała luksusowe samochody o wartości pomiędzy 50 a 300 tyś. euro, na tak zwanego „słupa”. Pojazdy takie trafiały do Polski za cenę netto, po czym odsprzedawano je do salonów, a osoba podstawiona jako „słup” znikała. W efekcie akcyza i VAT pozostawały nieopłacone. Proceder dotyczyć miał około 200 samochodów – twierdził wówczas Rutkowski. O sprawie poinformował on Centralne Biuro Śledcze Policji.  

– Gdy to usłyszałem, włos mi się zjeżył na głowie. Wszystkie informacje, które przedstawiono na konferencji są niezgodne z prawdą – w tych słowach na zarzuty Rutkowskiego odpowiadał były rajdowiec, zapowiadając jednocześnie wytoczenie procesu sądowego w związku ze zniesławieniem. – Nie znam też zbyt dobrze agencji pana Rutkowskiego, ale z tego co wiem, nie należy ona do najtańszych. Zastanawia mnie więc, kto finansuje tę akcję. Mam nadzieję, że uda się to wyjaśnić, a także ustalić powód. Ja jestem do dyspozycji służb.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE