KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Renault przygotowuje nowego crossovera coupe

Ponieważ model Arkana oparty na Capturze okazał się dość popularny, Renault przygotowuje teraz kolejne coupe typu crossover, które wydaje się być oparte na modelu Austral. Model właśnie zadebiutował na „zdjęciu szpiegowskim” w formie prototypu, z dużą dawką kamuflażu na zewnątrz.

Na pierwszy rzut oka wygląda na samochód mniej więcej tej samej wielkości co Austral. To prawdopodobnie oznacza, że będzie na nim bazował, nieuchronnie dzieląc tę samą konstrukcję CMF-CD. W rezultacie otrzyma większość (jeśli nie wszystkie) układów napędowych od swojego bardziej praktycznego brata, który z kolei dał początek bardziej przestronnemu modelowi, nowemu Espace.

Jego rozmiar i kształt automatycznie ustawią go nad Arkaną, zmieniając go w mainstreamową alternatywę dla kompaktowego crossovera coupe klasy premium, który obejmuje modele takie jak BMW X4 i Mercedes GLC Coupe. Skierowany do klientów, którzy przedkładają styl nad treść, całkowicie nowy Renault Avantime, jeśli rzeczywiście będzie używał tej nazwy, ma wszelkie predyspozycje, aby stać się modnym pojazdem we współczesnej gamie Renault.

Wizualnie rozmieszczenie reflektorów wydaje się być mniej więcej takie samo jak w Austral. Kształtu i rozmiaru górnej i dolnej kratki oraz bocznych otworów wentylacyjnych w przednim zderzaku nie można jeszcze rozszyfrować ze względu na dużą ilość kamuflażu. Linia dachu jest bardziej łukowata za słupkami B, więc nieuchronnie będzie mniej miejsca nad głowami dla pasażerów na tylnych siedzeniach i mniejsza pojemność bagażnika. Tylna tablica rejestracyjna została wbudowana w zderzak, w przeciwieństwie do Australa, który ma ją na tylnej klapie, a reflektory zostały umieszczone niżej. Widzimy również pojedynczą końcówkę rury wydechowej po lewej stronie tylnego zderzaka i coś, co wygląda jak para spojlerów nad i pod tylną szybą.

Większość wnętrza może być identyczna jak w Austral. Może to obejmować ogólny kształt panelu deski rozdzielczej wraz z cyfrowymi tarczami za trójramienną kierownicą i pionowym ekranem pośrodku. Konsola środkowa mogłaby być nieco inna, podobnie jak karty drzwi. Plotki sugerują, że odsłonięcie nowego Renault Avantime może nastąpić na początku przyszłego roku i wtedy powinniśmy się dowiedzieć, czy rzeczywiście będzie nosić tę nazwę.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE