KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Puff Daddy pozywa współwłaściciela swojej tequili za dyskryminację rasową

Sean „Diddy” Combs pozywa Diageo za dyskryminację rasową, twierdząc, że firma spirytusowa, która produkuje DeLeón – tequilę, której jest współwłaścicielem – nie sprzedawała DeLeón na równi z innymi markami, w tym markami Casamigos Don Julio i George’a Clooneya .

W pozwie, złożonym w środę, Combs powiedział, że Diageo „hamował wzrost sprzedaży DeLeon przez prawie dekadę”, ponieważ firma uważała tę markę za „czarną” i sprzedawała ją tylko „klientom miejskim”. W pozwie zarzuca się również, że Diageo zaniedbał także marketing Ciroc, marki wódki Diddy’ego, której jest współwłaścicielem.

Sprzedaż tequili wzrosła w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach, wynika z danych Rady ds. Alkoholi Destylowanych w Stanach Zjednoczonych. Jednak Combs powiedział, że jego marka tequili nie skorzystała z takiego samego wzrostu jak Casamigos lub inne tequile. Powiedział, że po przejęciu Casamigos przez Diageo w 2017 roku firma „skutecznie porzuciła” jego marki i nie zapewniła im takiego samego marketingu w porównaniu z markami należącymi do białych.

„W biznesie, w którym produkcja, dystrybucja i sprzedaż są filarami sukcesu, Ciroc i DeLeon zostali pozbawieni zasobów” – czytamy w pozwie. „Podczas gdy Diageo inwestowało i rozwijało swoje inne marki – z których wiele zostało przejętych po Ciroc i DeLeon – marki pana Combsa mogły powoli umierać” – napisano.

Combs twierdzi, że dyrektor Diageo powiedział mu, że gdyby Combs był Martą Stewart, „jego marki byłyby bardziej rozpowszechnione”.

Diageo (DEO) zaprzeczył zarzutom, mówiąc CNN w oświadczeniu, że „będzie energicznie bronić się na odpowiednim forum”.

„Przez ponad 15 lat utrzymywaliśmy produktywną i obopólnie korzystną współpracę z panem Combsem przy różnych przedsięwzięciach biznesowych, dokonując znaczących inwestycji, które przyniosły sukces finansowy wszystkim zaangażowanym” – powiedział rzecznik Diageo. „Jesteśmy rozczarowani, że nasze wysiłki zmierzające do polubownego rozwiązania tego sporu biznesowego zostały zignorowane, a pan Combs zdecydował się zaszkodzić produktywnemu i cenionemu partnerstwu”.

Przedstawiciele Diddy’ego odmówili komentarza.

Diageo i Combs współpracują nad wódką Ciroc od 2007 roku i odniosły natychmiastowy sukces. W 2013 roku Combs kupił DeLeón i utworzył spółkę joint venture z Diageo w zakresie wysokiej klasy tequili.

Combs domaga się od Diageo nakazu „zapewnienia równego traktowania, które obiecała w umowie” i „zamierza domagać się miliardów dolarów odszkodowania z powodu zaniedbań i naruszeń Diageo”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE