KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Fiat Topolino EV to uroczy włoski kuzyn Citroena Ami

Ciężki czterokołowiec w stylu retro wygląda jak miniaturowa wersja Fiata 500 z płóciennym dachem i linami zamiast drzwi.

Jeśli myślałeś, że nowy Fiat 500 to najmniejszy elektryczny Fiat, jakiego można kupić, pomyśl jeszcze raz, ponieważ producent samochodów właśnie wprowadził do sprzedaży Topolino. Ciężki czterokołowiec o zerowej emisji wkrótce pojawi się na rynkach europejskich jako włoska wersja Citroena Ami i Opla Rocks-e, wyróżniająca się charakterystyczną stylistyką.

Topolino to włoskie słowo oznaczające Myszkę Miki i było przezwiskiem oryginalnego Fiata 500 z 1936 roku. Nowa wersja jest inspirowana ładniejszym i nowszym Fiatem 500 z 1957 roku, wyposażonym w okrągłe reflektory, płócienny dach, kołpaki w stylu retro, miętowa zewnętrzna roleta, brak okien bocznych i liny zamiast drzwi. Możemy również zobaczyć część fantazyjnej tapicerki na desce rozdzielczej, a także jasne wyściółki na siedzeniach. Mamy nadzieję, że Fiat wkrótce opublikuje więcej zdjęć EV, abyśmy mogli zobaczyć go również z innych stron.

Fiat nie zagłębiał się w szczegóły techniczne, ale po głównej bryle i proporcjach widać wyraźnie, że Topolino to odświeżony Citroen Ami wyróżniający się znacznie bardziej niż Opel Rocks-e, który jest przykładem rebadgingu. EV prawdopodobnie będzie dzielić z rodzeństwem silnik elektryczny o mocy 8 KM (6 kW / 8 KM) i akumulator litowo-jonowy 5,5 kWh, umożliwiając ograniczoną prędkość maksymalną 45 km/h (28 mph) i zasięg 43 mil ( 70 km).

Producent samochodów twierdzi, że miejski pojazd elektryczny jest „stworzony z radości, optymizmu i zabawy”, sugerując, że zapewni „mobilność i swobodę nawet najmłodszym klientom”. Należy pamiętać, że w niektórych krajach europejskich nastolatki mogą legalnie prowadzić ciężkie pojazdy czterokołowe w wieku od 14 do 16 lat, w zależności od lokalnych przepisów.

Premiera Fiata Topolino zbliża się wielkimi krokami, więc spodziewamy się, że wkrótce dowiemy się więcej na ten temat. Sądząc po sukcesie Citroena Ami na rynkach Europy Południowej, nowy Fiat może stać się natychmiastowym hitem, jeśli cena będzie odpowiednia.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE