KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Elon Musk chce znaleźć kogoś, kto zastąpiłby go w Twitterze do końca roku

Elon Musk zamierza „znaleźć kogoś innego” do prowadzenia Twittera do końca tego roku.

Najpierw musi „ustabilizować organizację” i upewnić się, że „finansowo jest w zdrowym miejscu”, powiedział Musk w środę, przemawiając za pośrednictwem wideorozmowy na Światowym Szczycie Rządowym w Dubaju.

„Prawdopodobnie pod koniec tego roku byłby to dobry moment na znalezienie kogoś innego do kierowania firmą” – powiedział. „Myślę, że pod koniec tego roku powinniśmy osiągnąć stabilną pozycji”.

W grudniu miliarder powiedział, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Twittera, ale tylko wtedy, gdy znajdzie następcę, po tym, jak miliony użytkowników Twittera zagłosowały za jego usunięciem w ankiecie, którą założył na platformie.

Musk napisał wówczas na Twitterze, że zrezygnuje „jak tylko znajdę kogoś na tyle głupiego, by przyjąć tę pracę!” Dodał, że po rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego będzie „kierował zespołami ds. oprogramowania i serwerów” na Twitterze, wskazując, że może nadal mieć wpływ na wiele procesów decyzyjnych w firmie.

Kadencja Muska jako dyrektora generalnego zaowocowała rozległymi, czasami nieregularnymi zmianami w jednej z najbardziej wpływowych firm mediów społecznościowych na świecie.

Jako nowy znak nierównego wpływu Muska na Twittera, dane firmy analitycznej Pathmatics by Sensor Tower pokazały, że ponad połowa z 1000 największych reklamodawców Twittera we wrześniu nie wydawała już pieniędzy na platformę w pierwszych kilku tygodniach stycznia.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE