KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Nastolatka w Indiach zadźgana na śmierć w miejscu publicznym

16-letnia dziewczyna została brutalnie zadźgana na śmierć w ruchliwej publicznej uliczce w stolicy Indii w niedzielę, wywołując ponowne oburzenie z powodu bezpieczeństwa kobiet w kraju i przemocy popełnianej przez mężczyzn.

Wideo z incydentu, które trwa ponad minutę i zostało zarejestrowane przez uliczną kamerę cctv, pokazuje wiele osób przechodzących w pobliżu, gdy napastnik wielokrotnie uderza ofiarę.

Pokazano tylko jednego mężczyznę, który próbuje interweniować, próbując odciągnąć napastnika od ofiary, zanim szybko się wycofa.

Ciało ofiary, której tożsamość nie została zidentyfikowana, zostało znalezione w niedzielę wieczorem w dzielnicy Shahbad Dairy w dzielnicy Rohini w północnym Delhi, gdzie miał miejsce incydent.

W poniedziałek po południu indyjska policja poinformowała, że aresztowała podejrzanego mężczyznę imieniem Sahil w związku z morderstwem.

Sahil, mechanik, został zatrzymany w Bulandshahr w sąsiednim stanie Uttar Pradesh, powiedział dziennikarzom Ravi Kumar Singh, zastępca komisarza policji w Outer Delhi.

Specjalny komisarz policji w Delhi, Deependra Pathak, powiedział indyjskiemu kanałowi informacyjnemu Times Now, że wstępne dochodzenie wskazywało na tak zwaną „zbrodnię w afekcie”.

„Widziałem, że moja córka leży na ziemi, twarzą do ziemi” – powiedział CNN ojciec dziewczynki, Janak Raj. „Jej narządy wypadły, a jej głowa została roztrzaskana. Leżała tam bez życia. Nie było sensu zabierać jej do szpitala”.

„Złości mnie świadomość, że nikt nie pomógł mojej córce” – dodał. Gdyby jej pomogli, żyłaby do dziś. Słyszałem też, że świadkowie byli zajęci filmowaniem tego incydentu. Nawet gdyby krzyczeli, pomogłoby to mojej córce”.

Raj powiedział, że jego córka pomagała finansowo rodzinie, udzielając korepetycji. „Czuję jakbym to ja umarł” — powiedział przez łzy. „Bardzo za nią tęsknie. Była takim dobrym dzieckiem. Co ja zrobię?”

Źródło: YouTube/ India Today

Incydent jest ostatnim z długiej serii zabójstw i gwałtów, które wywołały gniew na temat tego, czy robi się wystarczająco dużo, aby chronić kobiety w Indiach i karać napastników.

„Nieletnia dziewczynka zostaje brutalnie zamordowana w Delhi” – napisał na Twitterze premier Delhi, Arvind Kejriwal. „To bardzo smutne i niefortunne. Przestępcy stali się nieustraszeni i nie boją się policji”. „Bezpieczeństwo mieszkańców Delhi ma ogromne znaczenie” – dodał.

Swati Maliwal, przewodnicząca Komisji ds. Kobiet w Delhi, powiedziała ANI, że nigdy nie widziała tak przerażającego incydentu. „Delhi stało się wyjątkowo niebezpieczne dla kobiet i dziewcząt” – dodała.

Indie od dawna walczą z przemocą ze względu na płeć. Ankieta Fundacji Thompson Reuters z 2018 r. przeprowadzona wśród ekspertów ds. kobiet uznała kraj za najbardziej niebezpieczne miejsce na świecie dla kobiet.

Częstotliwość przestępstw przeciwko kobietom w Indiach również wydaje się rosnąć. Według danych indyjskiego National Crime Records Bureau, przestępstwa przeciwko kobietom były o 20% wyższe w 2020 r. w porównaniu z 2013 r. – ostatnim rokiem przed dojściem do władzy rządzącej Partii Bharatiya Janata (BJP).

Aktywiści twierdzą, że statystyki to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej, biorąc pod uwagę, że wiele form przemocy wobec kobiet, takich jak gwałt, jest często zaniżanych.

Yogita Bhayana, założycielka People Against Rapes w Indiach, powiedziała, że problem jest w dużej mierze zakorzeniony w starych normach społecznych.

„Uczymy się żyć z tego rodzaju sytuacją w naszym kraju, co jest bardzo niefortunne” – powiedział Bhayana w CNN. „Podstawowa tkanka patriarchalna jest całkowicie zgniła i teraz musimy to naprawić”.

„Umieszczenie kamer i ustawienie oficerów policji nie wystarczy” – dodała. „Trzeba pracować nad mentalnością mężczyzn i chłopców”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE