KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Paramount+ planuje podwyżki cen, gdy dotrze do 56 milionów subskrybentów

Paramount Global powiedział, że odnotował wzrost swojej działalności związanej z transmisją strumieniową w czwartym kwartale i ogłosił plany podwyższenia cen Paramount + jeszcze w tym roku.

Pomimo dodania większej liczby klientów korzystających z transmisji strumieniowych, Paramount poinformował, że jego przychody w czwartym kwartale spadły o 7% w porównaniu z ubiegłym rokiem, do około 5,9 miliarda dolarów, ponieważ słaby rynek reklamowy ciążył na firmie.

Firma wcześniej ostrzegała przed słabym rynkiem reklamy, a w czwartek poinformowała, że ​​przychody z reklam spadły o 5%, ponieważ wzrost reklamy politycznej został częściowo zrekompensowany przez rynek międzynarodowy. Przecinanie kabli również odegrało pewną rolę, a przychody z programów partnerskich i subskrypcji spadły o 4%.

Kierownictwo firmy w czwartek oszacowało, że rynek reklamowy odbije się w drugiej połowie 2023 roku. Tymczasem działalność firmy w zakresie przesyłania strumieniowego bezpośrednio do konsumenta, która obejmuje również darmowy serwis add-support Pluto TV z reklamami, odnotowała wzrost o 4%.

Podczas czwartkowej rozmowy z inwestorami kierownictwo Paramount powiedziało, że rok 2023 będzie szczytowym rokiem inwestycji w usługę przesyłania strumieniowego. Podobnie jak jego konkurenci, Paramount skupił się na doprowadzeniu swojej działalności związanej z transmisją strumieniową do rentowności w najbliższej przyszłości.

„Paramount+ pozostaje ogromnie wartościową propozycją dla konsumentów” — powiedział w czwartek dyrektor finansowy Naveen Chopra.

Podwyżki cen wejdą w życie, gdy Paramount+ i Showtime połączą się jeszcze w tym roku. Dyrektor finansowy Naveen Chopra powiedział w czwartek, że poziom premium Paramount+, który będzie obejmował Showtime, wzrośnie do 11,99 dolarów z 9,99 dolarów, podczas gdy jego niższy poziom, bez zawartości Showtime, wzrośnie z 1 dolara do 5,99 dolarów.

Podwyżki cen i połączenie z Showtime nastąpi w trzecim kwartale.

Paramount+ dodał 9,9 miliona subskrybentów w czwartym kwartale, co jest rekordem od czasu zmiany nazwy platformy z CBS All Access w 2021 roku. W sumie Paramount+ osiągnął prawie 56 milionów klientów w czwartym kwartale.

Pluto odnotował wzrost miesięcznych aktywnych użytkowników o 6,5 miliona w ciągu kwartału, a globalna łączna liczba godzin oglądania wzrasta „silnie dwucyfrowo kwartał do kwartału”. Darmowe platformy streamingowe, takie jak Pluto i Tubi od Fox Corp były jasnymi punktami dla firm medialnych.

Skok liczby subskrybentów Paramount+ został przypisany emisji niedzielnych meczów NFL, które są dystrybuowane przez firmową sieć nadawczą CBS, a także dodaniu kasowego wielkiego wygranego: „Top Gun: Maverick” pod koniec grudnia. Oryginalne programy wywodzące się z franczyz „Yellowstone” i „Criminal Minds” również zwiększyły liczbę abonentów.

Dyrektor generalny Bob Bakish w czwartek spodziewał się, że więcej treści franczyzowych zadebiutuje w tym roku, szczególnie w kinach, takich jak nadchodzące części „Scream”, „Transformers” i „Mission: Impossible”.

Połączenie platform Showtime i Paramount+ pomoże również ograniczyć wydatki na treści, co stało się przedmiotem szczególnego zainteresowania firm medialnych. Warner Bros Discovery obniżyła koszty treści wkrótce po zakończeniu fuzji.

Disneya w zeszłym tygodniu obwieścił, że obniży koszty o 5,5 miliarda dolarów, w tym 3 miliardy dolarów po stronie treści. Powracający dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, stwierdził w zeszłym tygodniu w programie CNBC „Squawk on the Street”, że nie postrzega ogólnej rozrywki jako „wyróżnika”, szczególnie w płatnej telewizji i transmisji strumieniowej, a firma będzie opierać się na sile franczyzy.

Podczas gdy Paramount od dawna mówi o swojej zależności od franczyzy zarówno w telewizji, jak i filmie, Bakish powiedział w czwartek, że ogólne aktywa rozrywkowe firmy – firma posiada również portfolio sieci telewizji kablowej, takich jak Comedy Central i MTV – były częścią jej mocnych stron.

„Ogólna przestrzeń rozrywkowa może nie mieć sensu dla wszystkich, ale wyraźnie ma sens dla nas, gdy patrzymy na naszą kombinację aktywów”, powiedział Bakish, zauważając, że firma wierzyła w swoją sportową i ogólną strategię rozrywkową, kiedy po raz pierwszy weszła na rynek z Paramount +.

Bakish powiedział w czwartek, że firma od dawna robi to, na czym obecnie skupiają się inni w przestrzeni medialnej – na przykład tańszy poziom z reklamami Paramount +, darmowej platformy Pluto z reklamami – i poleganie na swojej własności intelektualnej.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE