KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Zwiastun nowego „Koloru purpury” ujawnia emocjonalną muzyczną adaptację ukochanego klasyka

Warner Bros Pictures publikuje nowy zwiastun „Koloru purpury”, muzycznej adaptacji klasycznej powieści.

Warner Bros. Pictures udostępniło nowy zwiastun filmu Kolor purpury. Oparty na powieści Alice Walker i muzycznej sztuce teatralnej, The Color Purple to „nowe, odważne podejście do ukochanego klasyka” o „niezwykłym siostrzanym związku trzech kobiet, które łączy jedna nierozerwalna więź”.

Reżyseria: Blitz Bazawule (Black Is King), Kolor purpury, w rolach głównych Taraji P. Henson (Ukryte postacie), Danielle Brooks (Orange Is the New Black), Colman Domingo (Fear the Walking Dead), Corey Hawkins (In the Heights), JEJ. (Judas and the Black Mesjasz), Halle Bailey (Mała syrenka), Aunjanue Ellis-Taylor (Gdyby ulica Beale umiała mówić) oraz Fantasia Barrino, która debiutuje w filmie.

„Kolor purpury” został po raz pierwszy zaadaptowany przez Stevena Spielberga w 1985 roku. Film, w którym zagrali Whoopi Goldberg, Oprah Winfrey i Danny Glover, odniósł wielki sukces i był nominowany do jedenastu Oscarów (w tym dla najlepszego filmu, najlepszej aktorki i najlepszego scenariusza adaptowanego). ale nie zabrał do domu ani jednej nagrody. Reżyser Blitz Bazaule powiedział Total Film, że ta nowa adaptacja przedstawia historię dla nowego pokolenia. „To tak, jak stworzyć coś, co jest nowe, ale szanuje źródło? To była ciężka praca” – powiedział Bazawule. „Wiemy, że ten film jest dla nowej generacji. Kontekst jest wiecznie żywy, o ile nadal istnieją kwestie uprzedzeń ze względu na płeć, kwestie przemocy domowej, kwestie nierówności rasowej i systemy karne, które mają uprzedzenia. Wszystkie te rzeczy są kluczowe dla tego, czym jest <<Kolor purpury>> – a jeśli wyjrzysz przez okno, to wszystko dzieje się również dzisiaj”.

Oprah Winfrey, będąca producentem nowej adaptacji „Koloru purpury” powiedziała, że jest to dla niej „moment, w którym historia zatoczyła koło […] <<Kolor purpury>> zmienił trajektorię mojego życia” — powiedziała Winfrey. „To był początek wniebowstąpienia wszystkiego, co wydarzyło się w moim życiu, więc było to emocjonalne”.

„Kolor purpury” trafi do kin w Ameryce Północnej 25 grudnia, a międzynarodowa premiera rozpocznie się 18 stycznia 2024 roku. Co sądzisz o pierwszym zwiastunie tej muzycznej adaptacji?

Źródło: YouTube/ Warner Bros. UK & Ireland
Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE