KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Apple ogłasza wielomiliardową umowę na komponenty 5G wyprodukowane w USA

Firma Apple ogłosiła we wtorek wielomiliardową umowę na rozwój częstotliwości radiowej 5G i komponentów łączności bezprzewodowej w Stanach Zjednoczonych.

Firma poinformowała, że współpracuje z amerykańskim producentem Broadcom w zakresie komponentów, które zostaną zaprojektowane i zbudowane w kilku amerykańskich centrach produkcyjnych i technologicznych, w tym w Fort Collins w Kolorado, gdzie Broadcom prowadzi zakład.

„Wszystkie produkty Apple zależą od technologii opracowanej i zbudowanej tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i będziemy nadal pogłębiać nasze inwestycje w USA. ponieważ mamy niezachwianą wiarę w przyszłość Ameryki” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple w komunikacie prasowym.

Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona.

Wysiłek ten jest częścią większego zobowiązania Apple (AAPL) podjętego w 2021 r., polegającego na zainwestowaniu 430 miliardów dolarów w gospodarkę do 2026 r. Apple (AAPL) powiedział, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu, po bezpośrednich wydatkach z amerykańskimi dostawcami, inwestycjach w centra danych i nakłady kapitałowe.

W 2018 roku Apple początkowo przeznaczył 350 miliardów dolarów na budowę nowych obiektów i stworzenie 20 000 miejsc pracy, ale później zwiększył tę liczbę do 430 miliardów dolarów, zauważając, że „znacznie przekroczył” swoje zobowiązanie.

Ten ruch pojawia się również, gdy Apple nadal stawia na technologię 5G. Firma Apple wprowadziła 5G do iPhone’a w 2020 roku i od tego czasu wypuściła inne urządzenia obsługujące 5G, w tym Apple Watch Series 7 i iPad Pro.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE