KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Keanu Reeves wystąpił w reklamie whisky Suntory w reżyserii Sofii Coppoli

Sofia Coppola nakręciła nową reklamę Suntory z Keanu Reevesem w roli głównej, aby uczcić rocznicę whisky.

Sofia Coppola powróciła do słynnej japońskiej whisky Suntory, aby wyreżyserować reklamę z okazji jej 100tnej rocznicy.

W reklamie Suntory widzimy, jak Keanu Reeves wchodzi do baru, gdy na płycie winylowej odtwarzany jest cover „Crimson and Clover” Joan Jett. Reeves dosiada się do miejscowych i delektuje się łykiem whisky, co prowadzi do montażu różnych fotosów i klipów, w tym niektórych z filmu „Między słowami” Sofii Coppoli.

Zdobywca Oscara z 2003 roku i ulubieniec WGA, „Między słowami” – w reżyserii Sofii Coppoli – przedstawiał Suntory w jednej z najlepszych scen Billa Murraya, w której grany przez niego bohater, były aktor Bob Harris, kręcił reklamę japońskiej whisky rodzimym reżyserem. Ale związek Coppoli z marką sięga dziesięcioleci wcześniej, kiedy jej ojciec, Francis Ford Coppola, pojawił się w reklamie Suntory z 1980 roku, wyreżyserowanej przez jednego z największych japońskich filmowców wszechczasów, Akirę Kurosawę, której fragment również pojawia się w nowym spocie Sofii.

Suntory wyróżniła reżyserkę Sofię Coppolę w swoim artykule na YouTube, mówiąc: „The Suntory Whisky Anniversary Tribute opowiada niezwykłą historię dziedzictwa marki i dziedzictwa produkcji whisky na przestrzeni ostatnich 100 lat, przedstawiając znaczenie <<Suntory Time>> przez pryzmat jego twórcy. To coś więcej niż kultowa linia whisky w genialnym filmie, <<Suntory Time>> wciąż ewoluuje i zyskuje uznanie w japońskiej kulturze whisky. Dwadzieścia lat po wydaniu <<Między słowami>> marka wciąż przyjmuje się i odbija szerokim echem na całym świecie. Wszystko zaczęło się od kieliszka Hibiki, ale dziś jest <<Suntory Time>> dla każdej osoby, na każdą okazję i dla każdego przyjaciela, którego spotykamy na swojej drodze”.

Sofia Coppola i Keanu Reeves spotykali się po tym, jak ten ostatni grał Jonathana Harkera w „Draculi Brama Stokera” w reżyserii Francisa Forda Copoli. O ich współpracy z Suntory Keanu Reeves powiedział: „Fajnie było [mieć] szansę pracy z Sofią Coppolą i pracować z [jej bratem] Romanem Coppolą nad swego rodzaju krótkometrażową reklamą, a potem serialem dokumentalnym. To była naprawdę wyjątkowa okazja… To było cudowne, naprawdę cudowne. Możliwość spędzenia czasu z ludźmi z Suntory była niezwykła, jeśli chodzi o pójście do założycielskiej destylarni Yamazaki, a następnie spotkanie się z mistrzami mieszania i wszystkimi rzemieślnikami”. W ten sposób Keanu otrzymał również dożywotni zapas jednej z najsmaczniejszych whisky na rynku.

Źródło: YouTube/ The House of Suntory

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE