KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Elon Musk znów jest najbogatszym człowiekiem na świecie

Według danych Bloomberga Elon Musk odzyskał tytuł najbogatszego człowieka na świecie.

Dyrektor generalny Tesli został strącony z pierwszego miejsca przez Bernarda Arnaulta, dyrektora generalnego francuskiej luksusowej marki LVMH (LVMHF) w grudniu ubiegłego roku, co sprawiło, że Musk był na drugim miejscu listy przez ponad dwa miesiące. Jednak od poniedziałku Bloomberg donosi, że rajd na akcjach Tesli podniósł Muska z powrotem na szczyt indeksu miliarderów w czasie rzeczywistym.

Wartość netto Muska wyniosła około 187,1 miliarda dolarów w poniedziałek po zamknięciu rynków, według Bloomberga, pokonując 185,3 miliarda dolarów fortuny Arnaulta.

Podczas gdy akcje Tesli (TSLA) gwałtownie spadły w zeszłym roku w związku z problematycznym przejęciem Twittera przez Muska i szerszym kryzysem rynkowym w technologii, akcje producenta pojazdów elektrycznych wzrosły od tego czasu w 2023 roku.

Musk może dzierżyć aktualny tytuł najbogatszego człowieka na świecie, ale ma też rekord największej fortuny, jaką ktokolwiek kiedykolwiek w historii stracił. Pod koniec ubiegłego roku Musk stał się pierwszą osobą, która straciła majątek w wysokości 200 miliardów dolarów – po tym, jak jego majątek netto spadł z około 340 miliardów dolarów w listopadzie 2021 roku do 137 miliardów dolarów w grudniu 2022 roku.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE