KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Amazon ma zamiar „mocno inwestować” w technologię stojącą za ChatemGPT

Amazon chce, aby inwestorzy wiedzieli, że nie pozostanie w tyle w najnowszym wyścigu zbrojeń Big Tech nad sztuczną inteligencją.

W czwartkowym liście do akcjonariuszy dyrektor generalny Amazon (AMZN), Andy Jassy, powiedział, że firma „mocno inwestuje” w duże modele językowe (LLM) i generatywną sztuczną inteligencję, tę samą technologię, która leży u podstaw ChatGPT i innych podobnych chatbotów AI.

„Pracujemy już od jakiegoś czasu nad naszymi własnymi LLM, wierzymy, że zmienią one i poprawią praktycznie każdą obsługę klienta i będziemy nadal znacznie inwestować w te modele we wszystkich sferach: konsumenckich, sprzedawców, marek i twórców” – napisał Jassy w swoim liście do akcjonariuszy.

Uwagi, które były częścią drugiego corocznego listu Jassy do akcjonariuszy od czasu objęcia funkcji dyrektora generalnego, wskazują na presję, jaką odczuwa wiele firm technologicznych, aby wyjaśnić, w jaki sposób mogą wykorzystać szybko rozwijający się rynek produktów AI. Odkąd ChatGPT został udostępniony publicznie pod koniec listopada, Google (GOOG), Facebook (FB) i Microsoft (MSFT) mówiły o rosnącym skupieniu się na technologii generatywnej sztucznej inteligencji, która może tworzyć atrakcyjne eseje, historie i wizualizacje w odpowiedzi na potrzeby użytkowników.

Według Jassy celem Amazon jest oferowanie mniej kosztownych chipów do uczenia maszynowego, tak aby „małe i duże firmy mogły sobie pozwolić na szkolenie i uruchamianie swoich LLM”. Ponieważ duże modele językowe są trenowane na ogromnych zbiorach danych w celu generowania odpowiedzi na monity użytkownika.

„Większość firm chce korzystać z tych dużych modeli językowych, ale naprawdę dobre wymagają miliardów dolarów na wyszkolenie i przez wiele lat większość firm nie chce przez to przechodzić” – powiedział Jassy w wywiadzie dla CNBC w czwartek rano.

„To, co chcą zrobić, to pracować nad podstawowym modelem, który jest już duży i świetny, a następnie mieć możliwość dostosowania go do własnych celów” – powiedział Jassy CNBC.

Mając to na uwadze, Amazon w czwartek zaprezentował nową usługę o nazwie Bedrock. Zasadniczo sprawia, że ​​modele podstawowe (duże modele, które są wstępnie wytrenowane na ogromnych ilościach danych) z AI21 Labs, Anthropic, Stability AI i Amazon są dostępne dla klientów za pośrednictwem interfejsu API – oświadczył Amazon w poście na blogu.

Jassy powiedział CNBC, że uważa, że Bedrock „będzie dla użytkowników prawdziwym gamechangerem w tej kwestii”.

W swoim liście do akcjonariuszy Jassy zachwalał również CodeWhisperer AWS, kolejne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które, jak powiedział, „rewolucjonizuje produktywność programistów, generując sugestie kodu w czasie rzeczywistym”.

„Mógłbym napisać cały list na temat LLM i generatywnej sztucznej inteligencji, ponieważ myślę, że będą one niesamowicie transformujące, ale zostawię to na przyszły list” – napisał Jassy. „Powiedzmy po prostu, że LLM i Generative AI będą wielką sprawą dla klientów, naszych akcjonariuszy i Amazon”.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE