KRK.TV

niezależna telewizja internetowa – portal informacyjny

Reality Labs Meta odnotowuje kwartalną stratę w wysokości 3,99 miliarda dolarów

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, odnotowuje straty z inwestycji w Metaverse, jednocześnie zmniejszając środki na swoją firmę zajmującą się mediami społecznościowymi poprzez cięcia kosztów.

W swoim raporcie o zyskach za pierwszy kwartał w środę, Meta potwierdziło, że jego jednostka Reality Labs, której zadaniem jest budowanie technologii rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej dla futurystycznego Metaverse, odnotowała stratę operacyjną w wysokości 3,99 miliarda dolarów.

Jednostka wygenerowała 339 milionów dolarów przychodu w ciągu kwartału, co jest znikomą sumą jak na firmę, która przynosi dziesiątki miliardów dolarów kwartalnych przychodów ze sprzedaży reklam.

Źródło: CNBC

Strata zmniejszyła się jednak z 4,28 mld dolarów w poprzednim kwartale do 727 mln dolarów przychodów.

Przez cały zeszły rok Reality Labs odnotowało stratę operacyjną w wysokości 13,72 miliarda dolarów przy 2,16 miliarda dolarów sprzedaży, co podkreśla, że technologie VR i AR nie dotarły jeszcze do głównego nurtu.

Zuckerberg ogłosił rok 2023 „rokiem wydajności” firmy i wdrożył poważne inicjatywy cięcia kosztów, które obejmują spodziewane zwolnienia 21 000 pracowników.

Ale chociaż firma odchudza się, wciąż pompuje miliardy dolarów w metaverse po zmianie nazwy z Facebook na Meta pod koniec 2021 roku.

Dane dostarczone do CNBC przez firmę badawczą NPD Group pokazały, że sprzedaż zestawów VR w USA spada o 2% rok do roku od początku grudnia 2022 r.

W marcu Meta obniżyła cenę zestawu słuchawkowego Quest 2 VR, a także wysokiej klasy Quest Pro. Quest 2 kosztuje teraz 70 dolarów mniej niż wcześniej, sprzedając się za 430 dolarów, podczas gdy cena Quest Pro została obniżona o jedną trzecią, do 1000 dolarów.

Zobacz więcej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE